На Канарських островах пройшов фестиваль Starmus, який був присвячений відомому популяризатору науки Стівену Хокінгу. В приуроченому до цього фестивалю інтерв'ю, яке Стівен Хокінг дав Ларрі Кінгу, науковець розповів про свої побоювання щодо "гонки озброєнь штучного інтелекту".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа думку Стівена Хокінга, штучний інтелект міг би приносити більше користі людству.
"Уявіть собі алгоритми, здатні швидко обробити ідеї вчених, діагностувати рак і прогнозують події на фондових ринках", - говорить Хокінг.
Однак, вчений не розділяє оптимістичні прогнози футурологів, які вважають що людство і машини протягом декількох десятиліть створять гармонійний симбіоз. Таку думку, зокрема, висловлює футуролог Рей Курцвейл, який прогнозує експоненціальне зростання прогресу.
Читайте також: Електронна жінка від Microsoft збирається захопити світ
Хоча, Хокінг вважає, що штучний інтелект може розширювати можливості людини, але він не розділяє оптимізм Рея Курцвейла.
"Ми не знаємо, які цілі будуть у машин після того, як вони навчаться розвиватися самостійно", - говорить популяризатор науки.
Також Стівена Хокінга турбує екологічна ситуація нашої планети. Він зазначив, що за ті шість років, які пройшли від попереднього інтерв'ю Ларрі Кінгу, населення планети збільшилося на півмільярда, а забруднення повітря зросла на 8%. Більше 80% міських жителів піддаються впливу небезпечних рівнів забруднення повітря. Стівен Хокінг вважає, що до 2100 року кількість людей на Землі може досягти 11 мільярдів.
Нажаль, вчений не самотній у своїй думці. Побоювання Стівена Хокінга розділяють також співзасновник SpaceX Елон Маск, співзасновник Apple Стів Возняк та тисячі інших "технарів", які так само як і Хокінг стурбовані мілітаризацією штучного інтелекту, що може в кінці кінців привести до повстання роботів проти людей.