В Україні щороку стрімко зростає кількість людей з особливими потребами. Щодня їм доводиться долати безліч сходинок, їздити в громадському транспорті та вчитися жити самостійно.

Багато таких людей викликають захоплення своїми можливостями, приймають участь в параолімпійських іграх та завойовують призові місця.

Один з них - киянин Дмитро Щебетюк - не лише займається спортом. Він громадський активіст і всіляко допомагає таким, як сам.

Читайте також: Україна повинна вийти на рівень Уганди, щоб побороти дефіцит

Дмитро у віці 21 року, через серйозну травму хребта, опинився в інвалідному візку. Зараз йому 26, він встиг одружитися, розлучитися, стати чемпіоном України із плавання, увійти до резерву параолімпійської збірної по стрільбі із лука та стати одним із співзасновників громадської ініціативи Доступно.UA.

Популярні новини зараз
Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Ця організація вивчає та аналізує, наскільки доступні різноманітні заклади Києва для людей з обмеженими можливостями, інформує 24 Канал.

Доступно.UA має на меті показати, що люди, які пересуваються на інвалідних візках, можуть мати настільки ж насичене та цікаве життя як і люди, які пересуваються за допомогою власних ніг.

"Пару років тому долати перешкоди на вулицях мені було важкувато. Люди, які пересуваються на візках – дуже звертають увагу на перешкоди. Особливо на перших етапах після травми. Ти звик все робити абсолютно, а тут тобі потрібно просити людей про допомогу. Якщо ти ніколи не просив людей ні про що, то пересилити себе важко. Іноді навіть зайвий раз не виходиш на вулицю, тому що там доведеться щось десь просити", - розповідає Дмитро.

За його словами, громадська організація, в якій він працює, була заснована цілеспрямовано, а її ідея обговорювалася вже дуже давно.

"Насправді, робота Доступно.ua — це у певній мірі челендж для самого себе. Написати звіт про туалети, наприклад – то додаткові пригоди. Тому що у багатьох закладах туалети знаходяться у підвалах, наприклад. Навіть коли ти не хочеш туди іти – згадуєш, що маєш написати відгук, маєш знати, як людина зможе туди потрапити і починається складний процес організації цього походу до вбиральні. Іноді це навіть допомагає конкретно мені - вчуся долати оці перешкоди і перти напряму" , - зазначає активіст.

Наразі, столиця України, на жаль, неповністю пристосована для потреб людей з різними ступенями інвалідностями. Це стосується транспорту, закладів для харчування та розваг.