Фахівці довели, що переживання через можливу втрату робочого місця може спровокувати перший у житті і, на жаль, вже не останній напад астми.

За час економічного спаду в Європі, який почався в 2008 році, на тлі загального переживання з приводу втрати роботи, вчені зафіксували стрибок розвитку захворювання на астму в тих людей, які до цього не мали схильності до нього, повідомляє percare.

Цей факт помітили німецькі вчені, які й пов'язали погіршення економічної стабільності з виникненням захворювання.

Читайте також: Присмаки в роті вказують на різні захворювання

Доктор Цзянь Лі, співробітник Інституту гігієни праці та соціальної медицини в університеті Дюссельдорфа, розповів про висновки, які були зроблені в результаті дослідження. За його словами, учасники цього дослідження, які боялись бути звільненими з роботи, протягом наступних двох років показали підвищений ризик розвитку першого нападу астми (60%). У той же час, ті люди, які були впевнені в збереженні за собою своїх робочих місць, схильності до цього захворювання не виявили. Цзянь Лі зазначив, що незабаром таким самим чином захворіє астмою ще більша кількість людей.

Вихід із цієї ситуації можливий лише один - добитися економічної стабільності й дати людям відчуття впевненості в завтрашньому дні. Це дослідження зайвий раз доводить, що процес розвитку астми безпосередньо пов'язаний із нервовою системою людини.

Популярні новини зараз
Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще