Страхова медицина запрацює в Україні протягом трьох років.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Переведення системи охорони здоров'я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році та триватиме 3 роки. Трансформація стартує із запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки української системи охорони здоров'я (поліклініки, амбулаторії, Центру первинної медичної допомоги)", йдеться у повідомленні.

За даними відомства, українці зможуть самостійно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою.

Крім того, місце проживання та прописка при цьому враховуватися не будуть.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять
Показати ще

"Технічним оператором перерахування бюджетних коштів стане прозора страхова агенція, що здійснюватиме документообіг із лікарями. Також у 2017 році буде запущена підготовка до реформування госпітальної ланки системи охорони здоров'я, розширення автономії медичних закладів, їх переведення на глобальний бюджет та оплату за результат, спрощення доступу до фінансування та інвестицій", додали у міністерстві.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко анонсував перехід на страхову медицину у 2020 році.