Більшість отримувачів субсидії, які сьогодні користуються цією пільгою при сплаті рахунків за комунальні послуги, вже найближчим часом втратять не лише саму субсидію, але й змушені будуть пояснити звідкіля у них додаткові блага. Процес перевірки доходів отримувачів субсидії вже стартував. Більшість експертів стверджують, що нові вимоги щодо оформлення субсидій апріорі носять антисоціальних характер, адже розраховані на зменшення допомоги з боку держави і на оподаткування прихованих доходів українців. Фактично, субсидії перетворились на спосіб визначення додаткових доходів громадян, а в Мінфіні розраховують на економію в 5 млрд. грн.

Міністр фінансів Наталія Яресько стверджує, що пенсіонерів перевірять швидко, а от для перевірки всіх інших отримувачів субсидії будуть розсилати відповідні запити.

Читати також: Отримувачів субсидій почнуть перевіряти з понеділка

В той же час в Міністерстві соцполітики повідомили, що українців не штрафуватимуть, однак сам розмір раніше виданої субсидії доведеться повернути в повному обсязі. Інша справа з Мінфіном, який зможе вільно дізнаватись про додаткові доходи громадян: якщо особа не заплатила податок з таких доходів, то найближчим часом доведеться його оплатити.

За словами аналітика Олександра Охріменка, "частина українців вже втратила субсидію, а коли додадуть доходи по депозитах, права на держдопомогу відберуть ще й оцінково у мільйонів тих, хто її отримує", – повідомив експерт.

Популярні новини зараз
На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю "Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам 2,64 грн за кВт – це ще халява: яким буде новий тариф на електроенергію Нові ціни на соняшникову олію, рис та сосиски: чи спорожніють гаманці
Показати ще

За словами координатора проекту "Конфлікти і Закони" Оксани Котомкіної, "Cуспільство розділили на дві частини, щоб знизити градус суспільної напруги, однак зараз ці люди опинились в меншості, тому ті, хто отримав навіть маленький додатковий дохід, щоб вижити, змушені будуть за це заплатити". Котомкіна переконана, що краще перевіряти витрати чиновників, суддів, прокурорів, які вказують в деклараціях про доходи мінімальний дохід. За єє словами "cамої цілі отримання енергозбереження не відбулося, бо економлять лише ті, хто платить на повну, а не за субсидію".