Втрата пам'яті є проблемою для багатьох людей. Вчені виділяють 9 основних причин втрати пам'яті. Про це написали Хроніка.інфо.

Першою причиною втрати пам'яті може бути застосування ліків. Цілий ряд рецептурних і безрецептурних препаратів може викликати втрату пам'яті. До таких ліків можна віднести антидепресанти, заспокійливі, спазмолітики, транквілізатори і навіть болезаспокійливі засоби, які призначають лікарі після операції.

Другою причиною є вживання алкоголю, наркотичних засобів і навіть куріння. Зловживання алкогольними напоями - загальновизнана причина втрати пам'яті. У людей, які курять зменшується кількість кисню, який надходить в мозок. Наркотичні речовини впливають на хімічні процеси в мозку і це послаблює здатність до запам'ятовування.

Третя - позбавлення сну. Якщо сон нетривалий - це може викликати підвищену втому, яка знижує здатність до сприйняття та закріплення інформації.

Четверта причина - депресія і стрес. Депресія знижує здатність до концентрації уваги. Стрес, який викликаний емоційної травмою може привести до втрати пам'яті.

Популярні новини зараз
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

П'ята причина - нестача живильний засобів. Негативно впливає на пам'ять нестача вітамінів В1 і В12.

Шоста причина - травма голови. Сильний удар по голові може пошкодити мозок. При цьому травма може викликати короткочасну і довготривалу втрату пам'яті.

Читайте також: ТОП-5 порад, як пережити перехід на літній час

Сьома причина - інсульт. Вони в основному приводять до короткочасної втрати пам'яті.

Восьма причина - деменція. Найбільш частою причиною є хвороба Альцгеймера, яка характеризується руйнуванням мозкових клітин.

І остання, не менш важлива дев'ята причина - інфекції або захворювання. Це може бути захворювання шлункової залози, інфекції ВІЛ, туберкульоз і сифіліс.