Американська корпорація Apple, крім того що судиться з ФБР з приводу зламу смартфону терориста-вбивці, ще і виробляє гаджети, які дивують злочинців своєю захищеністю. Раніше гангстери використовували виключно одноразові дешеві телефони для комунікацій, але Apple подарувала їм та й решті світу вкрай захищені технології, які у кримінальному світі охрестили "даром Божим".

"Знай" пригадав три винаходи ІТ-компаній, які стали невід'ємною частиною злочинної діяльності у різні часи .

Шпигунська камера

У 2009 році Стів Джобс презентував музичний плеєр iPod Nono п'ятого покоління. Головною відмінністю від попередника була камера у мініатюрному гаджеті для фотографування щасливих моментів життя. Але виявилось, що вона зовсім не потрібна рядовому користувачу, а от для злочинців це було справжнім відкриттям.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році 3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати
Показати ще

У ті роки було складно дістати мініатюрну камеру для шпигунської діяльності, але Apple вирішили цю проблему. iPod можна було легко сховати у кишені сорочки або під поясом та спокійно знімати секрети людей. У світі було багато випадків, коли людей шантажували записами, зробленими саме плеєром від Apple.

Ідеальний сервер

Sony представила третю серію гральної консолі PlayStation у 2006 році. Вона була оснащена надсучасним залізом, але мала на диво низьку ціну, адже розробники заробляють великі гроші з продажу ігор, а не з купівлі самого пристрою. Тож злочинці вирішили скористатися халявою.

Канадські хакери придумали цікаву схему шахрайства в інтернеті, а для втілення ідеї їм був потрібен сервер. Грошей в них було мало, та і купувати було страшно, адже в разі чого правоохоронці можуть знайти їх за допомогою продавців. Тому хлопці і вирішили прикинутися геймерами.

Канадці купили кілька дестяків консолей та переробили їх у необхідне обладнання. Копи їх через певний час заарештували, але знайшли їх не через PlayStation. Згодом їхню практику повторювали й інші хакери та навіть серйозні компанії.

Дрони-вбивці

Безпілотники стали справжнім проривом у багатьох галузях, а особливо у військовій. І, певна річ, цією технологією поцікавились діячі кримінального світу. На щастя зараз не відбувається багато злочинів дронами, але усі перспективи для цього є. Не є секретом той факт, що на маленьку літальну іграшку можна легко встановити вогнепальну зброю та позбутися ворога віддалено.

Читайте також: СБУ має доступ до Viber і WhatsApp

В будь-якому разі, технології та кримінал - речі нерозривні. Злочинці завжди на крок попереду в плані інновацій, і будь-яка розробка одразу становиться інструментом для незаконного бізнесу. Тому система захисту Apple і має дві сторони медалі. З одного боку користувачі впевнені у своїй безпеці, з іншого - злочинці спокійно використовують техніку для крадіжок та нападів.