За підрахунками Державної служби статистики України в 2016 році в Україні почалося різке скорочення поголів'я худоби. За даними служби, поголів'я корів скоротилося на 3,7% до 2 млн. 180,5 тис., свиней - на 3,1%, до 7 млн. 140,9 тис., овець і кіз - на 3,8% , до 1 млн. 441,8 тис. Птах скоротилося на 4,4%, склавши 190 млн. 208,8 тис.

Головна причина такого різкого скорочення - низька рентабельність даної галузі. Експерти говорять про те, що зниження поголів'я худоби пов'язано з девальваційними процесами, оскільки вартість кормів залежить від ціни на зернові та олійні, а вони безперервно ростуть разом з курсом долара, ціни ж на свинину і курятину не виросли істотно. Так само однією зі складових причин скорочення є обмежений імпорт даної продукції.

Читайте також: Міжнародні кредитори виділять Україні 1,7 млрд доларів

Особливо не рентабельно в Україні тримати велику рогату худобу. А тваринники стверджують, що виробляти молоко просто не вигідно. За неофіційними підрахунками, чисельність корів в Україні з початку року зменшилася на 6,6%

Якщо темпи не зменшити, то скорочення поголів'я призведе до того, що в найближчі кілька років українська молочна галузь буде повністю знищена.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

"В Україні реалізувати худобу стає все складніше, особливо це стосується биків, адже попит на них зараз перебуває на критично низькому рівні. Середньою ціною закупівлі бичків вагою від 400 кг є 14,50 грн / кг, однак деякі підприємства знижують ціну і до 12, 00 грн / кг. Закупівельні ціни на корів вищої вгодованості становлять 11,50-12,00 грн / кг, а середньої - 10,50-11,00 грн / кг. Зниження цін на живих тварин при зростанні витрат виробництва, робить галузь ще більш збитковою", - розповіла Марія Колесник з агентства ААА.

Оскільки в Європі зараз надлишок агропродуктів, підприємливі українці експортують м'ясо на територію Митного Союзу.

За даними митної статистики в минулому році імпорт української яловичини виріс аж на 65%. Причому 57% було спрямовано на російський ринок, незважаючи на діючі заборони.

Збільшення обсягів експорту при різкому скороченні поголів'я означає, що фермери ріжуть худобу, бо утримувати її в таких умовах неможливо. Експерти констатують, що господарства з поголів'ям худоби менше 500 голів, просто збиткові.

Читайте також: Чиновники самі створили "горіхову мафію"

"Такого масового вирізання корів, як зараз ще в нашій країні не було. Якщо скорочення поголів'я продовжиться такими темпами, то в країні будуть не оборотні наслідки. Потрібно гальмувати процес такого роду інакше Україна залишиться без свого молока", - говорить експерт аграрних ринків Аліна Жарко.

Економіст департаменту технічного співробітництва Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак стверджує, що багато фермерських господарств почали переходити на більш дешеве м'ясо птиці, змінивши рецептуру виробів в сторону більшого змісту курятини.

"На сьогоднішній день ціни на молоко в країні є найнижчими в світі, тому рогата худоба йде під ніж. Якщо порівняти ціни, в Російській Федерації ціни на молоко мінімум в 2 рази вищі за українські, а в країнах ЄС середня вартість молока становить 32-33 євроценти за кг. В Україні вона коливається від 8 до 9 грн/кг.", - коментує Марія Колесник.