У Верховному суді України не переглянули свого рішення щодо вини Нацбанку в банкрутстві "Брокбізнесбанку". Два тижні тому колегія суддів Судової палати України в адміністративних справах Верховного суду ухвалила рішення про дії НБУ, що призвели до банкрутства фінустанови. Окружний адмінсуд Києва також визнав протиправною діяльність Нацбанку через неприйняття потрібних заходів для уникнення банкрутства "Брокбізнесбанку".

"Така позиція наших судів є недивною, адже вина керівництва Нацбанку в цій ситуації очевидна. В усіх цивілізованих країнах, керівництво центробанків несе відповідальність за функціонування банківської системи. "Брокбізнесбанк" протягом багатьох років своєї роботи був системною фінустановою і нормально функціонував. Коли в нього почалися проблеми, НБУ не зміг вжити правильних заходів", - говорить "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Читайте також Блокування українських фур - новий виток торговельної війни

За його словами, політика НБУ призвела до того, що в Україні збанкрутувало за два роки більше 2 десятків банків.

"Найгірше, що банкрутство фінустанов шкодить всій економіці. Бо в банків були певні зв'язки за кордоном. Сюди, в Україну, йшли гроші їхніх партнерів із інших країн. Постійні українські клієнти вкладали гроші в ці банки. А зараз рух грошей паралізований, притоку капіталу в Україну немає", - пояснює фахівець.

Популярні новини зараз
Українцям пенсійного віку нададуть тимчасову допомогу: які документи потрібно подати В Україні хочуть позбавитися хрущовок: що чекає на власників житла Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло
Показати ще

Нагадаємо, до червня 2014 року в Україні працювало 180 банків, зараз — 117. За останні два роки люди через паніку забрали 156 млрд грн із фінустанов.