Сьогодні о 10 годині ранку силовики почали спецоперацію зі звільнення готелю "Либідь", який знаходиться на пл. Перемоги в центрі Києва. За версією силовиків, готель захопили бійці батальйону "Айдар".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомили очевидці, біля готелю "Либідь" зараз знаходиться близько 100 правоохоронців. Вони ведуть переговори з людьми в камуфляжній формі з нашивками батальйону "Айдар" - "айдарівців" можна побачити з вулиці на одному з балконів готелю і на його щаблях. Переговори між силовиками і людьми в камуфляжній формі супроводжуються бійкою.
Читайте також: На Донбасі знайдені безіменні могили "кіборгів"
У прес-службі МВС поки не коментують інцидент. З власних джерел "Знай" стало відомо, що в міліцію надійшла скарга від співробітників готелю на осіб в камуфляжі, які вже два роки проживають тут. Але не платять за послуги готелю.
Втім, за ситуацією стоїть банальне рейдерство, як виявилося.
У Головному управлінні Національної поліції Києва офіційно повідомили, що сьогодні виконавча служба виконувала рішення суду, але люди в камуфляжі перешкоджали цьому і влаштували бійку. Найактивніших з них вже затримали.
"Знай" зв'язався з представником батальйону "Айдар" Юрієм Кушніром.
"Все бійці батальйону "Айдар" зараз знаходяться на полігоні під Рівним, і готуються до відправки в зону АТО. За винятком відпускників - але таких у нас одиниці. Ми не знаємо, хто начепив на себе шеврони "Айдара" і сидить в готелі в Києві. Може дембелі, може активісти якісь, може псевдоатошники, але ми туди нікого не посилали і не в курсі ситуації. Такі ситуації не рідкість - недавно нам дзвонили з Дніпропетровська, розповідали, що до місцевих фермераів приїжджають бізнесмени і просять дати їм насіння соняшнику і хвойної тирси – мовляв, вони будуть робити пелети для "Айдара", щоб ми не мерзли в АТО. Але ми ні чого не знаємо про це", - заявив Кушнир і попросив йому зателефонувати, коли з'ясується, хто все-таки захопив готель"Либідь".
Як нам вдалося з'ясувати, готель "Либідь" належить РВС-банку.
Читайте також: Зам Саакашвілі платить за оренду квартири більше, ніж заробляє
У прес-службі банку заявили, що в 2006 році власники готелю (на той момент власником був Мстислав Скоробагатов) відкрили кредитну лінію в банку, а в якості заставного майна виступила сама будівля готелю. Але гроші не віддали і в 2014 році банк звернувся до Господарського суду України - суд став на сторону банку. Але власники приміщення готель банку не передали, а сума боргу зросла вже до 28 млн. долл.
"Не дивлячись на судові рішення і на те, що право власності на готельний комплекс зареєстровано за "РВС-банком" невстановлені структури продовжують незаконно користуватися приміщеннями готелю "Либідь". Які називають себе "орендарями", які контролюють готель, не мають легітимних документів, що підтверджують право їх перебування в готельному комплексі "Либідь" і ведення там комерційної діяльності.
В рамках поточної діяльності, 7 жовтня 2015 було оголошено відкритий тендер по вибору нового орендаря Готелю "Либідь". Переможцем тендеру став ТОВ "Хотел проперті". З метою передачі об'єкта новому орендареві, було заплановано проведення інвентаризації основних засобів і нематеріальних активів.
19 листопада 2015 невстановлені особи характерної зовнішності - "спортсмени"-"тітушки" перешкоджали проходу представників "РВС банку" на територію готелю для проведення інвентаризації майна. 23 листопада проходу представників банку на територію готелю перешкоджали люди в камуфляжній формі з нашивками батальйону "Айдар" "- описують ситуацію в прес-службі РВС-банку.
Тоді ж в листопаді було відкрито кримінальне провадження. Зараз же співробітники банку намагаються пройти в готель вже з силовиками.
Журналіст і фінансовий експерт Олександр Дубинський запевняє, що банк незаконно намагається захопити готель.
"Готель" Либідь ", вартість якого близько $ 10 млн, спочатку продали перехідному банку (зараз він називається РВС Банк) від сили за мільйон, так як весь банк пішов аж за 40 млн грн. Раніше готель був в заставі у Омега Банку, який Гонтарева віджала у Лагуна і передала в управління. При цьому на дії з активами банку судом було накладено арешт. Але Фонд примудрився передати Демчаку навіть арештоване майно. Тепер депутат БПП, якого називають вхожим до Кононенко, намагається арешти познімати "- написав Дубинський.
Поки експерти та чиновники розбираються з проблемою, бійка триває. Міліціонери заарештували відому активістку Ірму Крат, яка була разом з людьми в камуфляжі і спробувала вдарити правоохоронця.