Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що вчорашні рішення Верховної Ради по Донбасу порушують мінські домовленості.

Рішення Верховної Ради України за законом про особливий статус Донбасу грубо порушують мінські угоди цитує Сергія Лаврова Інтерфакс-Україна. "Верховна Рада за пропозицією президента Порошенко прийняла рішення, які, по суті справи, переписують домовленості, кажучи простіше, грубо їх порушують, оскільки обумовлюють введення закону про особливий статус необхідністю звільнення цих територій, які вони назвали окупованими", - заявив міністр на прес-конференції.

За його словами йдеться також про необхідність "заміни практично всіх обраних населенням цих територій осіб на когось ще". Тобто з постанови випливає, що керувати територіями зможуть тільки прийнятні для Києва кандидатури, тільки тоді особливий статус буде чинним."Це буквально спроба поставити з ніг на голову все, про що домовлялися", - підкреслив Лавров.

Главу ЗС збентежило і те, що пропозицію цю вніс Президент України Петро Порошенко, який підтримав мінський план врегулювання.

Лавров нагадав про той комплекс заходів з мінських домовленностей, які підписали всі учасники контактної групи.

Популярні новини зараз

Дорога в один кінець: жахлива ДТП забрала життя у 9 студентів

Курс долара на 20 липня змусить українців стояти в черзі до обмінників

Крим - наш: Росія раптово визнала півострів Україною

Підвищені виплати: пенсіонери різних категорій "розбагатіють" вже в 2019

Показати ще

"Там записано буквально наступне. Що відразу після відведення важких озброєнь має розпочатись діалог по проведенню місцевих, муніципальних виборів у відповідних районах Донецької та Луганської областей. Тобто має бути діалог про те, як ці вибори проводити", - пояснив Лавров, зауваживши, що вибори повинні проводитися на основі закону України, але їх все одно треба узгодити з Донецьком і Луганськом.

Читайте також: Кремль готовий обговорити ведення миротворців на Донбас - Лавров