У Києві готують до випуску 10 операторів безпілотників. Викладачі-волонтери навчали перших "льотчиків" три тижні.

Центр підтримки аеророзвідки заснувала Марія Берлінська - студентка магістеріуму Києво-Могилянської академії.

"Ідея льотного центру з'явилась після першого повернення з фронту, десь на початку вересня минулого року. На Сході побачила критичну ситуацію із дронами", - розповіла вона Знай.ua.

"Втілення почалось із листопада. Центр працює вже майже місяць. Перший випуск із 10 бійців буде за кілька днів. Паралельно навчається друга група. На третю вже є черга, охочих багато. Ми хочемо, щоб наша армія була забезпечена не просто солдатами, а фахівцями. Навчаємо безкоштовно солдат для відправки на війну", - каже вона.

Зауважує, були пропозиції навчати й за гроші. Але центр такого не практикує: навчати всіх охочих будуть пізніше. Тоді виручені гроші використовуватимуть на закупівлю безпілотників для армії.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян та Ніна Матвієнко зізналися, як займаються цим потайки від доньки і тещі: "То на гастролях, то ще десь"

В Ощадбанку з пенсіонерів здирають останні копійки за "стару ганчірочку", яку називають карткою: "Змусили шкандибати додому..."

Віктор Ющенко розповів про загибель сім'ї і розчарувався у владі: "Я прошу Господа... від демона"

0,2 не вирок? У суді розповіли, в яких випадках українців не оштрафують за п'яне водіння

Показати ще

"Тижня для навчання мало, хотіли виділити чотири. Виходить тільки три. Ми вчимо не просто підняти і опустити коптер. Викладаємо і технічне забезпечення, і військову топографію, льотну справу, метеорологію, закони аеродинаміки пояснюємо".

Читають предмети практики, які працюють на війні. Вони можуть розповісти про особливості аеророзвідки в умовах бойових дій, особливості пеленгування, радіоелектроніки. "Тому що через сигнал безпілотника, який може запеленгувати ворог, вас імовірно накриють вогнем. Такі випадки були", - зазначає волонтер.

Поки що у групах тільки чоловіки, проте вчора Марії подзвонила дівчина з фронту, яка хоче навчитись керувати.

"Можливо, візьмемо її у третю чи четверту групу. Ізраїль та США давно тримають жінок у армії".

З Міноборони із центром поки не зв'язувались. Центр співпрацює із "Армією SOS", яка допомогла із тренувальними апаратами. Києво-Могилянськоа Академія надає приміщення і допомагає розселити "студентів" з інших регіонів. Піцерія "Челентано" погодилась їх харчувати.

У Центрі будуть раді викладачам з різних університетів: НАУ, КПІ, імені Шевченка.

Наприкінці Марія Берлінська додає: "Воювати треба технологіями, а не людьми. Правильно, коли посилають безпілотник, а не живу людину".