Українські захисники прав людини перерахували імена тих, хто брав участь в боротьбі за обмеження свободи слова серед кримського населення.

Про це під час прес-конференції заявила Тетяна Печончик, керівник Центру інформації про права людини.

Вона розповіла, що в список "винуватців торжества" внесли чиновників, учасників "кримської самооборони", які доклали руку до переслідування працівників преси, затримання, побиття і тортур. Також сюди віднесли імена співробітників правоохоронних органів і силових структур, які фабрикували справи проти журналістів і тиснули на них.

Сюди ж входять працівники прес-центрів, які займалися складанням так званих "чорних списків", і громадські діячі, які займалися антиукраїнською пропагандою. Тетяна Печончик зазначила, що на кожного, хто присутній в цьому списку, організація зібрала величезну кількість доказів і може ними "поділитися" з правоохоронцями.

"Список умовно можна розділити на організаторів, які фактично стояли за тим, щоб побудувати систему придушення будь-яких проявів інакомислення в Криму, і виконавців, які причетні до певних інцидентів. Зараз в цьому списку понад 60 осіб - тих, кого ми називаємо душителями свободи слова в Криму. З них 10 є організаторами цієї системи, інші - виконавці", - заявила Печончик.

Популярні новини зараз
Світло з'явиться, але не скрізь: скільки днів знадобиться на відновлення енергосистеми Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Показати ще

Організаторів обмеження свободи думки і слова вона назвала по іменах: Сергій Аксьонов - голова "Ради міністрів Республіки Крим", Володимир Константинов - керівник "Державної ради Республіки Крим", Наталія Поклонська - депутат Державної думи Росії, Сергій Турчаненко - голова Сімферопольської полку "кримської самооборони", Дмитро Полонський - "міністр внутрішньої політики, інформації та зв'язку" Криму і багато інших.

"І це не остаточна версія. Ми постійно збираємо інформацію, щоб доповнити ці списки новими даними. Ми хочемо послати чіткий сигнал до Криму про те, що жоден злочин проти журналістів не буде забуто, що зло не залишиться безкарним, ми будемо стежити за кожним випадком для того, щоб винні в цих порушеннях рано чи пізно понесли відповідальність", - заявила правозахисниця.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, мешканців Росії позбавили свободи слова остаточно, відомий блогер вирішив дізнатися у киян, як йдуть з цим справи в Україні.