У 20 км від містечка Уарзазат в пустелі Сахара відбулася церемонія урочистого відкриття найбільшої в світі електростанції з концентрацією сонячної енергії (concentrating solar power, CSP) - станції Noor I на 160 мегават.

"500 000 великих 12-метрових параболічних дзеркал в розташовані в 800 рядів, а вся установка добре видно навіть з космосу. Нещодавно НАСА опублікувало фотографії відповідної ділянки пустелі до установки дзеркал і після (24.12.2013 і 14.12.2015)", - повідомляє GeekTimes.

Noor I - тільки перша фаза будівництва, це один з трьох фрагментів майбутньої електростанції. Разом з Noor II (200 МВт, вартість 810 млн євро) і Noor III (150 МВт, 645 млн євро) вся установка буде генерувати 510 МВт енергії. Будівництво Noor II і Noor III вже почалося.

Синтетичне термальне масло на станції теплопередачі (heat transfer solution, HTF) нагрівається до 393 ° C, так що вона не встигає охолонути 7-8 годин і дає пар навіть коли хмари закривають Сонце. Навіть вночі, тобто сонячна електростанція працює цілодобово.

Дзеркала злегка дзижчать, коли повертаються за Сонцем кожні кілька хвилин. В остаточному вигляді площа електростанції складе 2500 гектарів - більше, ніж площа марокканської столиці, міста Рабат.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Завдяки цій гігантській установці і іншим проектам Марокко планує в 2020 році отримувати 42% всьої необхідної електрики від Сонця, значно скоротивши імпорт вуглеводню. У Марокко немає власних родовищ нафти і газу, але зараз вона отримує від них 94% всієї електроенергії.

Читайте також: "Гарячі точки" на ринку нерухомості в 2016 році (фото)

А якщо побудувати ще кілька сотень таких сонячних станцій, то можна забезпечити електрикою не тільки свою країну, але і всю Європу - тоді Марокко стане лідером світової сонячної енергетики. Але це поки тільки в фантазіях короля Мухаммеда VI.