Співробітник базової індійської станції Бхараті в Антарктиді Б. Сударсан Патри сфотографував дивовижні хмари в небі. Спочатку може здатися, що це північне сяйво, але вчені спростували ці заяви і уточнили, що поки не ясно, що це таке. Різнокольорові хмари заворожують своєю красою.

"Хмари були абсолютно приголомшливими. Це було дійсно дивно і стало новим досвідом для всіх нас", - сказав співробітник станції, передає gismeteo.

Пізніше вчені знайшли пояснення даного явища. Виявилося, що це полярні стратосферні хмари. Для спрощеного розуміння їх ще називають "перламутровими". Вони являють собою крижані сяючі структури в нижній стратосфері. Відомо, що вони з'являються не просто так, адже для цього температура повинна впасти -85 ° C. Холод виробляє кристалізації льоду.

Полярники повідомляють, що це дуже рідкісне явище і воно є справжнім даром для любителів полярної краси. Найкраще їх видно перед світанком або після заходу сонця, коли земля темна, але верхня атмосфера як і раніше висвітлюється сонячним світлом.

Читайте також: На Чумацький Шлях насувається величезна хмара

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Нагадаємо, кілька днів з 5 лютого такі хмари можна було побачити в небі над Великобританією.