Інноваційну методику лікування паралічу представили вчені з Університету Дьюка в США. Уже в ході перших клінічних досліджень стан восьми пацієнтів, паралізованих нижче пояса, значно поліпшився.

Як повідомляє NEWS.am Medicine, половину учасників експерименту після застосування цієї методики лікарі перенесли у категорію "частково паралізованих", настільки краще ті себе почували. Особливо вразили результати, які продемонструвала 32-річна пацієнтка, котра до цього була паралізована понад десять років. Якщо до початку випробувань вона не спромоглася навіть встати, то вже через 13 місяців жінка змогла ходити за допомогою ходунків та фізіотерапевта.

Чудо-методика включає в себе комбінацію декількох технік для стимуляції частин мозку, які колись контролювали кінцівки у пацієнтів, що втратили активність. В її основі лежить і досі клінічно не доведена теорія про те, що цей процес стимулює зміни не тільки в мозку, а й в пошкодженій частині хребта. На думку фахівців, велика кількість пацієнтів з повним паралічем все ще зберегли кілька непошкоджених нервів хребта, які можна змусити працювати.

Читайте також: Новий метод дозволить бачити крізь стіни

Під час дослідження добровольці на першому етапі вчилися керувати цифровим аватаром за допомогою інструментів віртуальної реальності. Вони носили спеціальні шоломи з 11 електродами для запису мозкової активності через електроенцефалограму.

Популярні новини зараз
Блогера-"мажора" Захара Палантіна спіткало покарання за побажання смерті воїнам ЗСУ: суд виніс вердикт Комунальники вирішили нажитися на зруйнованому у Кременчуці ТРЦ, бійці ТрО оперативно затримали українських мародерів Росіяни почали виправдовувати перед народом свої поразки, але вже ніхто не вірить: "Жоден із планів не реалізований" Настя Каменських зворушливо показала найвідповідальніший момент в її житті: "Я дуже хвилювалась"
Показати ще

Пацієнтів просили уявити, як вони рухаються в цифровому 3D-світі. При цьому області їх мозку, пов'язані з контролем кінцівок, підсвічувалися на екрані. Через кілька місяців тренувань ці області мозку, що "спали", почали прокидатися, й у деяких пацієнтів з'явилися ознаки рухової активності.

За інформацією видання, вперше на цю методику звернули увагу ще у червні 2014 року. Тоді паралізований нижче пояса чоловік у спеціальному роботизованому костюмі вдарив по м'ячу в першому матчі Чемпіонату світу з футболу в Бразилії.