Новим способом лікування хропіння може стати спеціальний вакуумний комір під назвою cNEP, що м'яко тисне на шию під час сну.

Його розробили канадські фахівці, повідомляє GoGetNews.

Принцип роботи коміра полягає в тому, що він фіксує горло і не дає тканинам розслаблятися завдяки спеціальному насосу. Останній приводиться в дію батареєю.

Комір не закриває обличчя, а його стискаючий ефект є ніжним і поступовим. У початковому дослідженні пацієнти з ризиком апное сну показали семикратне скорочення епізодів хропіння, коли вони носили комір, в порівнянні з тими, хто цього не робив.

Зараз триває наступний етап клінічних випробувань новинки. Комір тестують на 30 пацієнтах з апное сну, які не реагують на інші методи лікування. Їм необхідно буде користуватися коміром щоночі протягом трьох тижнів.

Популярні новини зараз
Російські військові прямо під час евакуації розстрілюють мирних жителів у Вовчанську Не затягуйте: кому доведеться оформляти лист до Пенсійного фонду Крутіший за Audi та BMW: український преміум кар Leleka підкорив серця автолюбителів Нові ціни на соняшникову олію, рис та сосиски: чи спорожніють гаманці
Показати ще

Читайте також: Вчені знайшли спосіб пробуджувати людей з коми

Як відомо, апное сну викликає тимчасове заблокування дихальних шляхів уві сні, і від цього розладу страждає кожен п'ятий дорослий. Звук хропіння виникає, коли повітря проходить через заблоковані дихальні шляхи.

При легкій формі апное під час сну це може виникати один раз кожні 10 хвилин, у важких випадках - один раз в 1-2 хвилини. Якщо апное сну не лікувати, можуть виникнути довгострокові проблеми зі здоров'ям, такі як високий кров'яний тиск, серцева недостатність і навіть рак.

Як писав "Знай.ua", коли дитина зростає в будинку, де є собака чи кішка, це збільшує ризик виникнення у неї хропіння в дорослому житті.