Генетикам вдалось розробити технологію візуалізації структури ДНК, яка допоможе набагато краще дослідити подвійний ланцюг. Вчені дізнаються, які наслідки матиме пошкодження ДНК, які процеси відбуваються у клітині та яким чином вони впливають на генну активність.

"Метод спирається на техніку одномолекулярной мікроскопії, яка дозволяє розглядати окремі молекули за рахунок реєстрації положення і орієнтації частинок флуоресцентних барвників, прикріплених до нитки ДНК", - ідеться у повідомленні наукового видання The Optical Society.

Цікаво, що, хоча нитка ДНК довга, товщина її - всього декілька нанометрів. Через це можна візуалізувати не власне ланцюг, а світло флуоресцентної молекули, яку прикріплюють до нуклеїнової кислоти.

Читайте також: Вчені закодували файли в ДНК

На жаль, до останнього моменту дослідники не могли зрозуміти до кінця, як саме орієнтуються барвники. Для вирішення проблеми вченим знадобився одномолекулярний мікроскоп із модулятором електрооптичних властивостей.

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Показати ще

Завдяки пристрою, вдалося змінити поляризацію лазерного променя, що висвітлює молекули барвника. Виявилось, що ті частинки, чия орієнтація відповідає орієнтації коливань електромагнітної хвилі, відображатимуть світло яскравіше. Тобто тепер можна отримати контрастну картинку ДНК. Одне із зображень вийшло із 300 тисячами частинок "світловідбиваючої" речовини. Для його отримання знадобилось 13 хвилин та 30 тисяч кадрів.