Учені Массачусетського технологічного інституту охолодили атоми калію до температури практично абсолютного нуля, щоб зупинити їхній тепловий рух і зробити їх видимими.

Про це повідомляє Naked Science.

Таким чином атоми, які в звичайному стані переміщуються на величезній швидкості, зливаючись у невиразний туман, вдалося "розсадити" по комірках оптичної гратки.

Потім учені зробили кілька сотень знімків під атомно-силовим мікроскопом.

Виявилося, що по краях гратки атомів було небагато і вони знаходилися на пристойній відстані один від одного. Проте в більш щільних скупченнях ближче до центру гратки атоми буквально злипалися, як близько піднесені один до одного магніт, їх протилежні заряди теж чергувалися.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Показати ще

Читайте також: Фізик вистрілив у себе під водою з автомату (відео)

Один із авторів роботи Марк Цвірлайн порівняв цю поведінку з людською: в щільно населених містах люди живуть буквально на голові один у одного, а в менш населеній місцевості на кожного припадає багато вільного простору.

Роботу провели, щоб перевірити деякі аспекти важливою для розуміння роботи надпровідних матеріалів теоретичної моделі Бозе - Хаббарда. Ця теорія описує взаємодію бозонів і електронів на просторової гратці.

"Знай" писав, що фізики CERN помітили, що електрони й інші легкі елементарні частинки з класу лептонів поводяться не зовсім так, як пророкує Стандартна модель фізики.