За перший місяць 2016 року, за даними Держстату, негативне сальдо зовнішньої торгівлі України досягло 295 мільйонів доларів. Тобто "завозимо" ми майже на 300 мільйонів продуктів більше ніж "вивозимо".

"Не дивлячись на те, що Україна є потужним експортером агропродукції, все ж доводиться закуповувати деякі позиції сільгосптоварів за кордоном", - заявила директор Аграрних консультаційних програм Ліна Доценко в ефірі радіостанції "Голос Столиці".

За даними Міжнародного центру інтернет-торгівлі Allbiz, що опублікував статистику зовнішньої торгівлі України, найбільше було імпортовано в минулому році продуктів і напоїв — 38%.

На другому місці за кількістю імпорту, сільськогосподарський і одежний ринки — 24% в цілому, а також ринок будівельних матеріалів — майже 9%.

Читайте також: Росія "воює" з сараною за допомогою авіації

Популярні новини зараз
У темряві збираємо на ремонт? Влітку тарифи на світло для простих українців зростуть до 4,8 грн У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами Нові ціни на соняшникову олію, рис та сосиски: чи спорожніють гаманці
Показати ще

"Крім того, ми імпортуємо більше 20% продукції машинобудування, включаючи транспортне машинобудування", - додає президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло в ефірі радіостанції.

При цьому найбільше Україна імпортувала товарів із наступної трійки країн: це Росія, яка має частку імпорту в 24%, Польща — на її плечах 20% нашого імпорту, і Білорусь, яка отримала 8% українського ринку.