Україна підписала з Європейським союзом угоду про зону вільної торгівлі. Але чекати моментальної вигоди від співпраці не варто. Країна, за прогнозами, почне отримувати від цього переваги через 10 років.

Про це повідомив політичний аналітик Леонід Бершидський в своєму блозі для Вloomberg. Згідно з інформацією українського державного статистичного агентства, за перші два місяці цього року торгівлі з Євросоюзом трохи зменшився, причому експорт впав сильніше за імпорт.

ЄС ввів жорсткі річні квоти на частину найбільш популярних позицій українського експорту. До першого квітня норми більшості з них вже вичерпані. До початку травня закінчилася квота на овес і до річного ліміту наближаються пшениця і ячмінь.

Європейські бюрократи попереджали українців, що очікувати моментальних результатів від Угоди про асоціацію не варто. Найбільш песимістичний прогноз висловив керівник відділу торгівлі та економіки представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж. Він зазначив, що поліпшення в торгових відносинах настануть протягом 5-10 років. Більш оптимістичний глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський. На його думку цей термін складе до 2-4 років.

Читайте також: До кінця року іноземні товари подорожчають

Популярні новини зараз
ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами
Показати ще

Потрібен час, щоб європейські компанії почали створювати свої виробництва в Україні. Найбільш серйозним перешкодами для них є масштабна корупція і бізнес-клімат, а в такій ситуації дуже складно отримати прибуток, граючи за правилами.

Україна зможе отримати вигоду від угоди з ЄС, якщо пропише і введе в дію прозорі і розумні правила для європейських інвесторів. Інакше воно тільки сильно вдарить по торговому балансу, а європейський бізнес отримає преференції перед українським.