Україна перестала замовляти у хлібозаготівельника борошно для виробництва "простого" або, як його ще називають - "пільгового" хліба. Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив Андрій Радченко - голова правління ПАТ "Аграрний фонд", найбільшого оператора аграрного сектора України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"З лютого минулого року ми нічого не продаємо для виробництва так званого "соціального" хліба, і обладміністрації вже перестали до нас за цим звертатися", - заявив голова "Аграрного фонду".
Згідно з висновком Радченко, в разі якщо держава захоче підтримати соціально незахищені верстви населення, то для цього повинні бути створені відповідні держпрограми або дотації. "Якщо держава таке рішення прийме, то дотація повинна бути адресною. Якщо держава не може цього зробити для кінцевого споживача, то нехай робить тоді дотацію "Аграрному фонду", - розповів голова ради ПАТ.
Читайте також: У Києві пропонують з'їсти "Хохла", "Укропа" і "Правосека"
Тобто, за словами Радченка, за винятком рідкісних випадків, протягом останнього року "Аграрний фонд" нікому не відпускав "соціальне" борошно за зниженими цінами. "Бувають рідкісні випадки заявок від обладміністрацій із зазначенням, якому саме підприємству відпустити цю муку. Яскравий приклад - це "Сумська паляниця", - розповідає співрозмовник "Інтерфакса".
Радченко роз'яснив, що кілька місяців тому до Фонду надійшло звернення від керівника Департаменту АПК Сумської ОДА А. Непочатова з проханням відпустити цьому підприємству борошно на виробництво хліба простої рецептури. "Я їм написав: "Ви лобіюєте інтереси конкретного підприємства? Це ж корупційна складова". Відповіді не було. Питання закрите. Зараз ми нікому борошно для хліба простої рецептури не відпускаємо", - резюмував голова.