Економіст Віктор Скаршевський повідомив, що українці шаленими темпами позбуваються заборгованості по валютних іпотечних кредитах. "Швидкість" скорочення становить до 100 млн. дол. щомісяця, таким чином за шість наступних місяців українці взагалі позбудуться валютного кредитного рабства.

"З жовтня 2008 року (початок валютної кризи і девальвації з 5 до 8 грн/$) за квітень 2016-го, заборгованість по валютним іпотечними кредитами скоротилася в 8 (!) разів – з $16 млрд. в жовтні 2008-го до $2 млрд. у квітні 2016-го", - пише економіст у своєму блозі на liga.net, зазначаючи, що Верховна Рада не прийняла жодного закону, який би регулював розподіл відповідальності між позичальниками та банками.

"Незважаючи на відсутність спеціального закону, з лютого 2014 року заборгованість по іпотечних кредитах зменшилася на $2,5 млрд", - додає економіст.

Читати також: З кожним кварталом платіжки для українців стануть дорожчими

За його словами, з такими темпами українці за наступних пів року взагалі позбудуться кредитного рабства, звівши свою заборгованість до нуля.

Популярні новини зараз
ТЦК записують в ухилянти і подають у розшук чоловіків з відстрочкою: несподівана причина Збирайте документи: "Нафтогаз" додав споживачам паперової тяганини Комунальні платежі під загрозою: українці масово платили за послуги у порожнечу, як повернути гроші Обмежено придатних відправляють на передову: хто вирішує долю військовослужбовців
Показати ще

"Виходить, що в останні 2 роки, заборгованість за іпотечними кредитами зменшується в середньому на $100 млн. в місяць. Якщо такі темпи скорочення заборгованості збережуться, то через півтора року заборгованість по валютним іпотечними кредитами скоротитися до нуля, без прийняття спецзакону з цього приводу", - додав Скаршевський.

Нагадаємо, кожна 11 українська родина понесла суттєві втрати черезе рекордну девальвацію гривні та небажання банківського лоббі розділити відповідальність за стрибок долара між банками, позичальниками та державою.