Українці так і не освоїли безготівкові розрахунки

поділитись
50% власників банківських карт в Україні користуються ними тільки для зняття готівки, при цьому, лише 20% від усієї грошової маси проходить безготівкові транзакції

Тільки 20% від усієї грошової маси в Україні проходить через безготівкові транзакції, все інше - це ринок готівки. Про це в інтерв'ю порталу Delo.ua заявила глава представництва MasterCard Europe в Україні Віра Платонова.

За її даними, половина власників банківських карток, практично ніколи не користуються ними. Решта - використовують картку для того, щоб розраховуватися в супермаркетах.

"65% всіх транзакцій відбувається в торговельній мережі. Ці 65% забезпечує 50% населення, у яких є карти. Другі 50% фактично використовують карту для зняття готівки", - розповідає Платонова.

За її словами, завдання MasterCard в Україні - активізувати ці 50%. В кінці минулого року "під відповідальність" київського офісу компанія передала 5 країн, з "неймовірно низьким рівнем розвитку ринку платіжних карт". Одна з цих країн - Україна.

Читайте також: В Україні стало менше фальшивих грошей - НБУ

Співрозмовниця видання розповіла, що популяризувати безконтактні платежі почнуть з громадського транспорту. За її словами, в Києві вже 72 входу на 52 станціях обладнані терміналами - в день проходить близько 14 тисяч безконтактних транзакцій в транспорті.

"Ми, до речі, помітили цікавий тренд: якщо безконтактну картку використовували в метро, ​​незабаром кількість торгових транзакцій по ній збільшується в 2 рази", - додала Платонова.

У той же час, в Україні далеко не найскладніша ситуація з розрахунком готівкою. Як відомо, в Узбекистані взагалі заборонено продаж валюти, як іноземцям, так і місцевому населенню в значних обсягах.

"Справа в тому, що у них дуже висока девальвація місцевої валюти: 1 долар - близько 6 тисяч торб, а максимальна купюра - 5 тисяч, тому банкомати в країні не працюють, так як в диспенсер просто не поміщається нормальна сума. Люди ходять з пакетами купюр, а на базарах, наприклад, гроші зважують ", - повідомила глава MasterCard Europe в Україні.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
MasterCard Europe в Україні Віра Платонова, банківські, безготівкові, впровадження, готівкові, картки, платіжні
Вибір редакції, Суспільство
19.03.2018
Тепер все буде зовсім інакше
0
0
18:05 19.03.2018
Зазначення недостовірних відомостей у декларації тягне за собою до двох років в'язниці
0
0
17:25 19.03.2018
Готуємося відпочивати всією країною
0
0
17:25 19.03.2018
Тисячі жителів залишилися вдома, тому що банально не змогли дістатися до роботи і навчання
0
0
15:51 19.03.2018