Українці зможуть торгувати землею в інтернеті

поділитись

0

538

З введенням системи електронної "земельної біржі", громадяни України зможуть купувати і продавати земельні ділянки в режимі онлайн

В Україні буде створена система електронних земельних торгів під робочою назвою "Земельна біржа". Система буде працювати на єдиній для всієї країни платформі, а скористатися нею зможе кожен бажаючий.

Нововведення передбачено в законопроекті про активізацію земельних торгів, повідомив "Українським новинам" глава департаменту Госгеокадастра з міжнародного співробітництва та ринку земель Ростислав Шманенко.

По суті "земельна біржа" - це IT-компанія, головна функція якої - проведення прозорих земельних торгів, зазначив чиновник: "Усередині нашої команди "земельна біржа" має своє кодову назву - land-Bay".

"Переваг у такого рішення кілька - уніфікація процедур, підвищення прозорості та зручності для громадян, усунення корупційних ризиків в окремих регіонах", - зазначив голова департаменту Госгеокадастра.

За словами експерта, з часом про веб-портал "Земельної біржі" дізнаються всі учасники ринку, що в свою чергу буде максимізувати ціну лота.

Читайте також: Українські кадастри недійсні - нардеп

Повідомляється, що на першому етапі біржа буде виконувати лише функції посередника і гаранта, але не зможе виступати власником землі. На другому етапі - самі громадяни зможуть виставляти свої земельні ділянки на експозицію через веб-портал.

З метою не допустити різкого обвалу ціни на землю в перші кілька років після відкриття ринку, державні підприємства зможуть викуповувати у громадян їх земельні ділянки за гарантованою ціною для подальшого перепродажу, а також виступати гарантом при укладанні договорів оренди.

Читайте також: Кабмін виклав на аукціон залишки "булої розкоші"

Щодо алгоритму електронних торгів, наразі в департаменті зупинилися на популярній технології "blockchain", яка передбачає відсутність центрального сервера і децентралізовану мережу учасників ринку.

"Така технологія робить неможливим маніпуляції шляхом внесення змін до log-файл, оскільки учасники торгів дізнаються про всі дії один одного в режимі онлайн", - пояснив глава департаменту Госгеокадастра.

Як відомо, відповідний законопроект проходить етап узгодження з іншими міністерствами та центральними органами виконавчої влади.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
blockchain, land-Bay, аукціон, електронна біржа, Земля, Кадастр, продаж, торги, Шманенко
Інтерв'ю, Ексклюзив, Шоу-бізнес
12.05.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
16.05.2017
Жінка організувала наркобізнес
0
0
03:47 26.05.2017
У мережі оприлюднили відео з допиту кандидатки на посаду судді нового Верховного Суду
0
0
02:47 26.05.2017
"Патріотка" з Мелітополя шокувала глядачів студії байками про життя в Україні
0
0
00:10 26.05.2017
"Гради" знаходяться за кілька десятків кілометрів від лінії фронту
0
0
23:42 25.05.2017
Експерти назвали професії, які призводять до РЕВ
0
0
23:29 25.05.2017