Збільшення офіційних термінів неоплачуваних відпусток, швидше, буде використано роботодавцем для "добровільно-примусового" оформлення неоплачуваних її періодів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив радник голови Асоціації українських банків Олексій Кущ і зазначив, що збільшення офіційно неоплачуваних відпусток благими намірами навряд чи поясниш, і воно не гарантує таке ж позитивне сприйняття зміни.
"Так, це позитивно, що тепер, у разі потреби, працівник може, наприклад, доглядати за хворою бабусею цілий місяць, а не 15 днів, як раніше", — зазначив Кущ для видання "UBR.ua".
Фінансист не виключає, що, у разі погіршення економічної ситуації і неможливості забезпечити фінансування підприємств, роботодавці будуть зловживати цією нормою.
"Мета може бути інша. Взимку-восени 2017 року очікується наступний виток кризи, і роботодавці зможуть відправляти працівників у відпустки, посилаючись на їх згоду, на більш тривалий період. Але всі ми знаємо, що криється за формулюванням "згода працівника на відпустку. Це примусове оформлення людей у неоплачувану відпустку на 30 днів. У роботодавця з'являється офіційний інструмент", — резюмував експерт.
Нагадаємо, що раніше "Знай.uа" повідомляв, що банки придумали, як наживатися на кредитках українців.