В Інституті геофізики НАН України повідомили, що передбачити, в якому регіоні трапиться землетрус, не так легко. Перша проблема полягає в нестачі обладнання, а саме не вистачає спецсистеми датчиків, щоб проводити на висотних будинках інженерно-сейсмометричні спостереження. Академіки відзначають, що в усьому світі складно спрогнозувати час поштовхів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"В Одесі можуть бути "самостійні", які не залежать від зони Вранча, семибальні землетруси, а на ослаблених ґрунтах - 8 балів. Свої землетруси можуть бути і в Криму. Ці області теж сейсмічно активні. Найсильніші сейсмічні впливи, які можуть дорівнювати навіть на слабких ґрунтах 9 балів, це південно-західні райони Одеської області. У Чернівецькій області - 7 балів. У Закарпатті теж небезпечна зона, там може до 8 балів доходити", - повідомляє керівник відділу сейсмічної небезпеки Інституту геофізики Олександр Кендзера на ресурсі Сегодня.
В ніч із п'ятниці на суботу жителі різних міст України відчули на собі наслідки землетрусу в Румунії. В Одесі поштовхи досягли 5 балів за шкалою Ріхтера, також трусило Запоріжжя, Харків, Чернівці, Київ.
"Знай.ua" повідомляв, що Київ вночі сколихнув землетрус.