Українцям варто відмовитися від російських сайтів і соціальних мереж, щоб уникнути стеження та маніпуляцій ФСБ.

Про це розповів в ефірі "Громадського радіо" експерт із питань інформаційної безпеки в галузі зв'язку та мобільних технологій, Дмитро Снопченко.

Снопченко радить користувачам бути обережними при виборі ресурсів у мережі.

"Перше, що потрібно зробити перед реєстрацією в будь-якій соціальній мережі, це прочитати ліцензійну угоду користувача. У ній написано, що вся інформація, яку ви завантажуєте, вам не належить: листування, фото, IP-адреси, звідки ви заходите. Технологія дозволяє відстежувати сайти, які ви відвідуєте, крім цієї соціальної мережі. Це все прописано в угоді, й у принципі, це нормально", - зазначив він.

Читайте також: ФСБ атакувала iPhone і Android

Популярні новини зараз

Залишили Януковича без копійки: у Швейцарії пішли на сміливий крок

Пінгвін уявив себе Фреймут і заліз перевірити човен в Антарктиді, кумедне відео

"Вогонь красуня": Каменських лише в трусиках змусила фанів ахнути

Шикарному життю вдови "Мотороли" позаздрить кожна жінка: замість скорботи елітні авто і дорогезні заклади

Показати ще

За його словами, соціальна мережа має право передавати дані користувачів своїм партнерам та компетентним органам, тобто рекламодавцю та службі безпеки.

"Не довіряйте тому, що пишуть в інтернеті й навіть тим, кого ви особисто знаєте, тому що ніколи не відомо, хто сидить по той бік монітора", - підсумував Снопченко.

Нагадаємо, користувачі соцмереж – не останні, хто потрапив під приціл Федеральної служби безпеки Росії. На черзі – iPhone та система Android. Тепер за допомогою нової програми співробітники ФСБ зможуть отримувати з мобільних пристроїв списки контактів, SMS і MMS, журнали дзвінків, дані з SIM-карт, а також зроблені на смартфони фотознімки, відеоролики, аудіозаписи та голосові нотатки.