Українцям варто відмовитися від російських сайтів і соціальних мереж, щоб уникнути стеження та маніпуляцій ФСБ.

Про це розповів в ефірі "Громадського радіо" експерт із питань інформаційної безпеки в галузі зв'язку та мобільних технологій, Дмитро Снопченко.

Снопченко радить користувачам бути обережними при виборі ресурсів у мережі.

"Перше, що потрібно зробити перед реєстрацією в будь-якій соціальній мережі, це прочитати ліцензійну угоду користувача. У ній написано, що вся інформація, яку ви завантажуєте, вам не належить: листування, фото, IP-адреси, звідки ви заходите. Технологія дозволяє відстежувати сайти, які ви відвідуєте, крім цієї соціальної мережі. Це все прописано в угоді, й у принципі, це нормально", - зазначив він.

Читайте також: ФСБ атакувала iPhone і Android

Популярні новини зараз
Працювали все життя, а виявиться – даремно: пенсіонерам масово урізають стаж – кого приречуть на злидні Пенсіонерам виплатять винагороду за вік: скільки докинуть до пенсії Чи можна показати ТЦК квиток із "Резерв+" замість паперового Без суду не виселять, але квартиру продадуть: боржникам готують суворі реалії
Показати ще

За його словами, соціальна мережа має право передавати дані користувачів своїм партнерам та компетентним органам, тобто рекламодавцю та службі безпеки.

"Не довіряйте тому, що пишуть в інтернеті й навіть тим, кого ви особисто знаєте, тому що ніколи не відомо, хто сидить по той бік монітора", - підсумував Снопченко.

Нагадаємо, користувачі соцмереж – не останні, хто потрапив під приціл Федеральної служби безпеки Росії. На черзі – iPhone та система Android. Тепер за допомогою нової програми співробітники ФСБ зможуть отримувати з мобільних пристроїв списки контактів, SMS і MMS, журнали дзвінків, дані з SIM-карт, а також зроблені на смартфони фотознімки, відеоролики, аудіозаписи та голосові нотатки.