Інститут масової інформації (ІМІ) та "Репортери без кордонів" представили в Києві сайт "Моніторинг медіавласності" (МОМ), на якому детально можна ознайомитися не тільки з власниками українських ЗМІ, а детально з їх біографією і на кого вони працюють і працювали.

"Українські ЗМІ переважно керуються особистими інтересами їх власників. Брак фінансової прозорості та корупція погіршують здоров'я всього медіаландшафт. Такими виявилися основні результати дослідження українського медіаринку, яке було проведено з липня по жовтень ІМІ та Репортерами без кордонів", - сказав на презентації директор проекту МОМ Олаф Штейнфадт.

На презентації відзначили, що приватні власники домінують на ринку України і майже всі вони займають місце серед найбагатших людей в цій країні. Хоча їх імена широко відомі в більшості випадків, корпоративні структури та пов'язані економічні інтереси залишаються прихованими, іноді навіть через офшорні холдинги.

Одні і ті ж люди контролюють сектори економіки країни і ЗМІ, тому політичний вплив на них надзвичайно велике. Були обрані для дослідження 43 найбільш популярні ЗМІ, серед них 12 телеканалів.

За словами виконавчого директора ІМІ Оксани Романюк, в Україні 75 відсотків медіа належить політикам і олігархам. Відповідно до європейських стандартів, ця практика є ненормальною, тому що ЗМІ в демократичних країнах повинні бути вільними, резюмувала вона.

Популярні новини зараз
Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи Vodafone порадував абонентів безкоштовним інтернетом: як отримати Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи
Показати ще

"Знай.ua" повідомляв раніше, коли світ відзначає Міжнародний день вільної преси.