У Міністерстві освіти і науки України - черговий скандал. Чиновники з міністерства дізналися, що деякі українські викладачі відвідали Міжнародну науково-практичну конференцію "Російська мова в полікультурному світі", яка проходила в Ялті.

10-а Міжнародна науково-практична конференція "Російська мова в полікультурному світі" проходила в Криму з 8 по 11 червня. У ній брали участь викладачі та науковці з 10 країн, включно з Україною.

Читайте також: Патріотам тут не місце: "ходоки" вигнали українського воїна

У програмному комітеті форуму Україну представляла Ірина Зайцева - професор кафедри російської мови Київського національного педагогічного університету ім. Драгоманова.

Дніпро представляла на конференції Людмила Стребуль - доцент кафедри лінгвістичної підготовки іноземців Дніпропетровського національного університету.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Найбільшу делегацію з України представило Запоріжжя. На конференцію із Запоріжжя приїхало шестеро осіб, серед яких викладачі та доценти Запорізького національного університету і Запорізького державного медичного університету.

У списку значаться: Ольга Каніболоцька, доцент Запорізького Національного університету; Жанна Рагріна - викладач Запорізького державного медичного університету; Катерина Гейченко - завкафедрою Запорізького державного медичного університету; викладачі Лілія Калашник, Яна Калашник, Володимир Хейлік.

Також, у конференції брали участь викладачі з Донецька й Луганська.

На конференції була прийнята резолюція, в якій учасники висловили подяку "голові" Криму Сергію Аксьонову, "голові державної ради республіки Крим" Володимиру Константинову й члену Ради Федерації РФ від "республіки Крим" Сергію Цекову.

Деякі викладачі вирішили не їхати до Криму, та свої роботи туди відправили. Саме так вчинила одна з викладачок Запорізького Національного Університету. Вона відправила електронною поштою свою роботу, яку написала на тему методики вивчення іноземних мов. В електронному ж варіанті вона отримала назад опубліковану версію.

Подібні конференції в Ялті проходять щорічно, раніше запорізькі викладачі їздили на півострів частенько. Але зараз, не всі ризикнули відвідати конференцію.

По поверненню викладачів із Криму, в їх ВНЗ спалахнула низка скандалів.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, сьогодні на своїй сторінці в Фейсбуці опублікувала пояснення керівництва вузів, чиї співробітники були на науковій конференції в Криму.

Міністр просить, щоб керівники університетів, вивчили правомірність дій своїх співробітників і вжили заходів щодо тих, хто продемонстрував зневагу до України та її територіального устрою.

Гриневич, так само уточнила, що університети вже надіслали пояснення, і опублікувала фото цих документів, а також копію заяви про звільнення доцента Дніпровського університету ім. Олеся Гончара Людмили Стребуль.

У своїй відповіді міністр Гриневич надала формальне пояснення, що, оскільки університет діє за принципами автономії і самоврядування, призначати або звільняти працівників цього закладу повинен його керівник, відповідей від якого заявники чекають досі.

У Запорізькій ОДА пояснили, що доцент кафедри мовної політики медичного університету Володимир Хейлік з 8 по 10 червня був у відпустці за свій рахунок "за особистими обставинами. Дозвіл на участь в конференції та друкування статей не отримував".

А ось з приводу Ірини Зайцевої, яка представляла Київ виник гучний скандал.

Зайцева викладає в Інституті іноземної філології, очолюваному сестрою президентської дружини, і є науковим консультантом її докторської дисертації. У минулому році Марина Порошенко відвідувала цей заклад з нагоди посвяти в студенти першокурсників.

Ректор Національного педагогічного університету ім. Драгоманова в листі міністру повідомив, що викладач Ірина Зайцева не отримувала дозвіл на участь в кримському заході.

"Колектив Драгоманівського університету категорично засуджує поведінку і вчинки Ірини Зайцевої, що суперечить чинному законодавству України", - сказано в документі.

Зайцева Ірина Павлівна колись була заступником Дмитра Табачника, міністра освіти і науки України, а потім - директором Українського центру оцінювання якості освіти. Її призначення на посаду зустріли не зовсім позитивно.

"Центр управління українською освітою тепер знаходиться в Москві, тому в цьому призначенні немає нічого дивного", - висловився з цього приводу тоді, колишній голова комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Володимир Полохало.

Багато тоді стверджували, що високою посадою Зайцева зобов'язана Олександру Єфремову, нардепу під Партії регіонів і віце-прем'єру уряду Азарова Віктору Тихонову, помічником якого вона була в V і VI скликання ВР, а також Валерію Голенко, колишньому голові Луганської обласної ради.

За часів Януковича Зайцева отримала сумну популярність завдяки ряду гучних антиукраїнських висловлювань та послідовній підтримці політики русифікації країни.

Зовсім недавно, в ЗМІ була оприлюднена копію звернення на адресу міністра освіти і науки України Л. Гриневич, а також ректора Національного педагогічного університету ім. Драгоманова В. Андрущенко за підписом 171-го представника української громадськості - науковців, педагогів, художників, політиків і журналістів з вимогою звільнити Зайцеву з посади професора НПУ.

Читайте також: Порошенко схвалив новий дендропарк на Полтавщині

"Українська мова в вузах вже відлякує іноземних студентів, а також російську молодь, яка могла б вчитися у нас. Країна вже втратила гроші. У той же час в Росії створено куди більше можливостей молодим людям для самореалізації. І талановиту українську молодь там із задоволенням приймають на бюджетні відділення кращих вузів. В результаті зараз відбувається колосальний відтік молодої української еліти. Ми - старіюча нація, безперспективна", - висловилася одного разу Зайцева.

Під публікацією Гриневич, зібралося не мало коментарів колег викладачів і простих українців.

"Крім суворого осуду колег, я так розумію, пані Зайцевій нічого не загрожує", - написала Тетяна Коханевич.

Тепер залишається тільки чекати, чи приймуть заходи в Міністерстві освіти і науки.