Останніми роками із новинних видань не сходять сюжети про масштабні незаконні вирубки лісів у Карпатах та на Поліссі. При цьому, дієвої системи громадського моніторингу і контролю за веденням лісового господарства в Україні досі не існувало. Однак ситуація змінилась на краще – запущено проект "Лісова варта".

Про це розповіла тимчасово виконуюча обов'язки голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич.

За її словами, зважаючи на переконаність суспільства у безвідповідальному ставленні існуючої системи лісового господарства до місцевих лісів, незрозумілість та корумпованість роботи служб лісового господарства, інертність та часто малоефективність роботи екологічної інспекції й інших правоохоронних органів у галузі виявлення та запобігання лісових порушень, проект "Лісова варта" – це чудова ініціатива.

Мета проекту – розвиток громадянського суспільства, яке може впливати на вирішення критичних проблем, підтримку активістів існуючого природоохоронного руху, створення ефективного громадського контролю за веденням лісового господарства.

Проект Лісова варта" передбачає фахову підготовку волонтерів та допомогу у проведенні рейдів, передусім лісами пілотних регіонів: Київської та Львівської областей. Під час рейдів фіксуватимуться знайдені порушення для передачі у контролюючі органи.

Популярні новини зараз
В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників
Показати ще

Перший тренінг уже відбувся. Він пройшов 8-9 жовтня у Боярці, під Києвом. У ньому взяли участь 16 волонтерів з Києва та околиць.

"Під час "Лісової варти", тренери дали зрозуміти волонтерам, що лісогосподарська діяльність – це не хаотичний процес, як багато кому здається, а складна налагоджена діяльність, що регламентується відповідними документами. І знання того, яким чином призначається ділянка в рубку, як визначається стан дерева і нараховується об'єм вирубаної деревини - дає змогу контролювати діяльність лісових господарств", - наголошується в повідомленні.

На тренінгу волонтери мали змогу на практиці зрозуміти, як правильно має здійснюватися лісове господарство, що таке мірна вилка чи висотомір, навчилися правильно вимірювати дерева і відпрацювали послідовність дій при фіксації лісових порушень на різних видах і стадіях вирубок, в тому числі використовуючи для цього підручні засоби (смартфон, вимірювальну рулетку тощо).

Гарна ініціатива. Волонтерів вчитимуть розуміти систему ведення лісового господарства та боротися з незаконними рубками.

Posted by Kristina Yushkevych on Tuesday, 11 October 2016

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", волинських лісівників перевірять на причетність до контрабанди.