Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко розповів, як українські заробітчани можуть уникнути подвійного оподаткування. Виявилось, що в окремих випадках їм також доведеться доплачувати фіскальній службі різницю в податках.

"Для прикладу, такі угоди маємо з Францією, Німеччиною, Угорщиною, Австрією, Польщею, Італією, Великою Британією. Якщо людина працює в іншій країні, то сплачує податки там. Тобто лише раз. Але ви мусите підтвердити, що заплатили там податок. Це зробити неважко -- берете довідку в податковій службі відповідної країни, наприклад Польщі.

Читати також: Банківська мафія перемогла систему електронних торгів

Уже на території України заповнюєте декларацію, вказуєте, скільки заробили, і додаєте довідку про сплату податків. Єдине -- може бути так (усе залежить від змісту укладених угод з тією чи тією країною), що якщо ви там заплатили менше податків, ніж мали б заплатити тут, то мусите доплатити в Україні різницю (скажімо, якщо в нас податок на доходи 18%, а в країні, де ви перебували, -- 15%, то ви 3% ще платите в Україні). Якщо заплатили більше в чужій країні (у Польщі нині вищі податки), то нічого доплачувати не треба", - прокоментував Охріменко для видання "Експрес".

Нагадаємо, працюючим пенсіонерам, пенсія яких вища за 4 тис. грн найближчим часом скасують оподаткування пенсійної виплати.

Популярні новини зараз
Daewoo Lanos "Next-Gen": нова версія народного автомобіля закохує в себе з першого погляду Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Нові тарифи на воду та каналізацію: за кожен кубометр – 86 гривень Київстар раптово змінює тарифи: що стосується всіх абонентів
Показати ще