Різка заява МВФ щодо відсутності боротьби української влади із корупцією може вилитися у пазу кредитування. Після цього виникнуть проблеми зі стабільною роботою економіки, вважає економіст Борис Кушнірук.

"Поки альтернативи кредиту Міжнародного валютного фонду немає. Проте ця організація дає кошти лише під реформи. І обдурити чиновників МВФ не вдасться. Україну змусять проводити реформи", - говорить "Знай" економіст.

Читайте також Через великий видобуток нафти її ціна знижуватиметься до 25 доларів - експерт

За його словами, головною причиною різких заяв МВФ щодо України є не так відставка міністра економічного розвитку й торгівлі, як відсутність реформ.

"Без реальної модернізації роботи держави ми не зможемо рухатися далі. Уряд презентує нібито багато змін. Однак всі вони нагадують лише якісь позірні зміни. Реальних немає. Наприклад, пенсійна реформа насправді не передбачає ніяких кардинальних змін. Система для накопичень пенсіонерів за віком повинна була б поділятися кілька різних рівні – державне та недержавне некопичення коштів. Натомість маємо різні накопичення, але в рамках Пенсійного фонду. Назва змінилася, принцип ні. Щодо тіньових зарплат, то в Україні й надалі з цим ніхто не бореться. Більшість приватних компаній сплачують працівникам офіційно лише мінімальну зарплату, решту дають у конверті", - пояснює фахівець.

Популярні новини зараз
Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково Нова схема крадіжки - у небезпеці кожен, хто має карту: українцям розповіли, як не втратити гроші Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця
Показати ще

Однією із основних реформ, які за 2 роки потрібно було зробити – зміна роботи постачальників газу та інших енергоносіїв.

"Облгази й надалі працюють за своїми корупційними схемами. Вони не дають даних щодо спожитого пільгового газу НАК "Нафтогазу". І зрозуміло чому, бо населення не спалює всього виділеного йому палива і Облгази продають його приватним компаніям. Кошти між собою ділить керівництво. Жодна гривня до бюджету не потрапляє", - пояснює Борис Кушнірук.

Нагадаємо, сьогодні голова МВФ Крістін Лагард жорстко висловилася в адресу українського уряду. "Я стурбована тим повільним прогресом, який демонструє Україна в поліпшенні державного управління, в боротьбі з корупцією і в зменшенні впливу корисливих інтересів на політику. При відсутності помітних зусиль надати нового поштовху реформам в управлінні державою і боротьбі з корупцією, складно уявити, що підтримувана МВФ програма триватиме і буде успішною", - сказала вона.