Гарна пам'ять у людини - або вроджена здатність або придбана з часом. Хто не хоче мати феноменальну пам'ять? Напевно, таких людей не існує.

Людина, яка хоче бути в числі успішного члена суспільства повинен працювати над собою протягом всього життєвого шляху і розвиток пам'яті та уваги займає одне з найважливіших пунктів в житті кожного жителя цієї планети. Коли зустрічаешься з певними труднощами, такими як: запам'ятовування дат, потрібних чисел, маршрутів, знаків, подій в житті, знижена увага, не замислюєшся про те, що тренування пам'яті та уваги настільки важливо, як важливо знати своє ім'я та прізвище.

Читайте також: У матчі з ПСЖ Барселона пролетіла як фанера над Парижем. У мережі над цим зухвало сміються

Якщо все ж природа обділила розвиненою пам'яттю і увагою, не варто відразу впадати у відчай. Існує безліч тренувань, які допоможуть поліпшити ці якості.


Читайте, читайте, ще раз читайте!

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Показати ще

Читання книг, корисної літератури - це важливе джерело, який розвиває пам'ять. Читайте дуже уважно і у вільний час намагайтеся переказувати собі, можливо знайомому про прочитане. Для поліпшення процесу тренування, рекомендують читати і заучувати вірші. Щоб вірші легше сприймалися, використовуйте метод асоціації. Наприклад, якщо у вірші описується природа або приміщення, уявіть цю картину перед своїми очима. Через час за допомогою уявної картинки ви з легкістю зможете переказати вірш. Вивчайте слова пісень, імена акторів і назви фільмів, в яких вони грали. Вивчайте іноземні мови.

Метод Айвазовського
Відомий художник Айвазовський свого часу придумав чудовий метод для тренування фотографічної пам'яті. Метод полягає в тому, щоб покласти перед собою предмет, бажано трохи складний за формою і ретельно його вивчити з усіх боків. На це буде потрібно якийсь час, щоб запам'ятати всі деталі. Потім закриваємо очі і намагаємося відтворити картину і повністю описати предмет, за яким ви так пильно спостерігали. Не біда, якщо з першого разу не вийде описати повністю всі деталі. Для цього ми і тренуємося, щоб після кількох спроб описати предмет до найменшої тонкощі.


Погляд на світ
Для цього прийому нам не потрібно бути Айвазовським, але малювати все ж доведеться. Подивіться у вікно і знайдіть предмет, гілку на дереві або валяється сміття на асфальті. Намагайтесь вивчити предмет, дайте своїм мізкам час. Пізніше, на аркуші паперу намалюйте його.


Гра в слова
Напишіть на аркуші паперу 10 слів. Вони не повинні бути схожими за змістом.
наприклад:

- Качка
- Школа
- Гвинтокрил
- Анемія
- Виделка
- Слухавка
- Завірюха
- Брат
- Спідниця
- Ніс

Тепер або вголос, або на аркуші паперу повторіть всі слова в порядку як в списку. Кількість слів можна збільшувати з часом.

Тренуйся постійно
Похід в магазин може служити хорошим тренуванням уваги і пам'яті - запам'ятовуйте, що і як знаходиться на полицях, їх ціни, через час відтворюйте побачене в своїй пам'яті.
Запам'ятовуйте назви вулиць, номери будинків, будови - програвайте ці моменти в своїй пам'яті. Прогуляйтеся в незнайомій місцевості, а через час повторіть прогулянку по цьому маршруту. Чи знайдете ви вірний шлях?

Запам'ятовуйте розмови з іншими людьми, до дрібниц. Ретельно розглядайте співрозмовника, аж до кольору його очей, місце, де знаходиться родимка на обличчі, колір волосся, якої товщини смужка на сорочці. Після бесіди згадайте все в голові,починаючи з розмови закінчуючи деталями зовнішнього вигляду.

Насправді, просто йдучи на роботу можна проробляти певні трюки зі своєю пам'яттю і увагою. Як ви це зрозуміли з прочитаних рекомендацій. Буває, що просто немає зайвого часу для заняття тренуваннями, але як це вже зрозуміло ми можемо це робити щохвилини в своєму повсякденному житті. Це не всі методи, якими можна скористатися. Існують навіть певні уроки і загадки з головоломками, які можна знайти в просторах мережі.

Для вашого розвитку всього лише кілька прикладів, які дають хороший результат.

Раніше портал "Знай.ua", розповів про те, як бельгійські вчені провели дослідження спільно зі своїми колегами з США, в ході якого в людському мозку виявили новий вид пам'яті, при якому отримана інформація зберігається в переході з короткострокової в довгострокову пам'ять.