Вже наступного року діти зможуть біологічно мати трьох батьків.

Британським вченим вдалося створити та протестувати цілком безпечну технологію поєднання ДНК трьох людей.

Інновація застосовується лише у випадку екстракорпоральному заплідненні, та складається з пересадки ядра заплідненої яйцеклітини матері в яйцеклітину жінки-донора. Як наслідок, майбутня дитина отримає мітохондріальну ДНК матері-донора.

За словами вчених такий метод дозволить запобігти передачі хвороб, що відносяться до класу спадкових від матері, та значно зменшить ймовірність мутацій. Також інновація дозволяє значно зменшити ризик розвитку у дитини глухоти та діабету.

Дуг Тернбулл та його команда в 2010 році розробили метод, який дозволяє із заплідненої яйцеклітини дістати ядро, що відповідає за всі основні дані майбутньої дитини: характер, зовнішність, та пересадити його в яйцеклітину зі здоровими мітохондріями.

Популярні новини зараз
Нові критерії мобілізації: ТЦК оновлює списки призовників - під загрозою три категорії Українцям без попередження арештовують рахунки: "Ощадбанк" перешкоджає розблокуванню Важливі оновлення у "Резерв+": декілька секунд на те, чого чекали тиждень Навіть ТЦК не зацікавить: які хвороби звільняють від мобілізації
Показати ще

За період дослідження вчені пересадили близько 200 ядер материнський яйцеклітин, завдяки чому значно знизили ризики передачі хвороб та кількість шкідливих мітохондрій.

Тернбулл не береться обіцяти стовідсоткового успіху від застосування свого методу, однак вважає, що він дозволяє значно зменшити ризик передачі спадкових хвороб.