В ДНР розпочали видачу паспортів своєї "республіки". Першим "счасливим власником" документу став голова непризнаної Донецької Республіки Олександр Захарченко.

Українські паспорти не вилучаються, а залишаються у народу на руках. Як розповіли "Вістям" в "міграційній службі" Київського району, в ДНР будуть впускати (і випускати теж) як по ДНРовскім, так і за українськими документами. До Росії також можна буде в'їхати / виїхати по ДНРовскім паспортам, однак, вони будуть вважатися документами іншої країни. "Можливо, що у власників наших документів в Росії з'явиться більше прав. Але це теж поки невідомо", - говорять паспортистки.

Процес отримання документа розбили на кілька етапів.Для того, щоб усі особи по досягненню 16-ти річного віку отримали документ.

Друкують паспорта в Донецьку, в одній із місцевих типографій. За даними "Вестей" друк не припиняється ні на хвилину. В середі паспорт схожий на російський. Отримати документ можна в так званій "міграційній службі" або у паспортному столі за місцем реєстрації.

Також перед отриманням документа слід пройти перевірку особистосці. для цього крім стандартних заяв слід мати український паспорт з пропискою у "республіці". Перевірка особистості є головним етапом для отримання нового документу.

Популярні новини зараз
Ухилянтам хочуть дати шанс "відкупитися": сувору норму пропонують замінити Ті, хто платить по 100 грн/куб – ще щасливчики: як в Україні можуть змінитись тарифи на воду Кожному члену сім'ї по 3600 грн: українцям обіцяють тримісячну підтримку Все, що накопичували – може зникнути: клієнти ПриватБанку втрачають заощадження
Показати ще

"Я не маю українського паспорта, я його втратив. Є закордонний паспорт і свідоцтво про народження. Але вони не посвідчують особу, як мені сьогодні сказали в паспортному столі. Тому мені потрібно пройти так звану" ідентифікацію особистості ". Сказали, це займе не менше місяці ", - поділився донеччанин Антон Ф.

Читайте також: Війну на Донбасі можна закінчити за два тижні - Тимчук

Це не єдиний "підводний камінь" видачі документів. Ще один - реєстрація. Якщо за документами прийде людина, не прописана на непідконтрольною території, їй необхідно буде пройти реєстрацію за місцем отримання паспорта. "Ми з дружиною виїхали з Авдіївки, у нас і прописка авдіївська. Знімаємо в Донецьку квартиру. Але господиня навідріз відмовилася нас реєструвати. Є знайомі, приголосні на реєстрацію, але вони вимагають гроші - 200 доларів. Але це ж грабіж. Ми поки обмежимось українськими паспортами ", - розповіла Ірина В.