Експеримент, який провели у Фінляндії, досліджуючи причини катастрофи МН17, підтвердив, що літак був збитий російською ракетною установкою "Бук".

Інформацію про те, що у Фінляндії дійсно проводилися такі експерименти, підтвердили прем'єр-міністр країни Юха Сіпіля й голова комісії у закордонних справах Матті Ванханен.

"Між Фінляндією і Голландією є двостороння угода про надання правової допомоги. У Голландії триває слідство щодо малазійського літака, й однією з версій є використання ракет "Бук". У Фінляндії є ракети, які вийшли з експлуатації, і якісь технічні експерименти на них проводилися. Деталі технічних питань мені невідомі", – розповів Ванханен фінському виданню Yle, пише Уніан.

Голландський журналіст Йорн Йонкер, який першим повідомив про ракетні експерименти у Фінляндії, говорить, що тести були засекречені через чутливість фінсько-російських відносин, а також через побоювання, що Росія може чинити тиск на владу цієї країни.

Журналіст розповів, що проведені у Фінляндії експерименти показують, що літак MH 17 був збитий ракетою "Бук" новітнього зразка, виробленою в Росії.

Популярні новини зараз

У родині Тараса Тополі біда, сльози рікою: "Спочивай з миром..."

"Моя бабуся Софія Ротару загинула у вересні": українка приголомшила зізнанням

Українці отримають ще два тривалих уїк-енда : коли перенесуть робочі дні на День незалежності і День захисника

Кароль видала таємницю дружині Комарова зі "Світу навиворіт": "Коли в останній раз...?"

Показати ще

"Результати тестів показують, що йдеться про ракету російського виробництва. Усі ракети "Бук" виготовлені в Росії. Деякі з них залишилися в Україні. Але ракета, якою збили лайнер, є російською ракетою нового зразка. Отже, вона прибула з Росії до України незадовго до катастрофи", – сказав Йорн Йонкер.

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що Росія готова спотворити результати звіту по МН 17.