В Україні палитимуть російські книги

поділитись
Держтелерадіо, митниці, СБУ чи іншим відомствам нададуть повноваження затримувати на кордоні, вилучати і заарештовувати російські книги

Мінкульт України розробив закон, який надасть Держтелерадіо, митниці, СБУ та іншим відомствам повноваження затримувати на кордоні, вилучати і заарештовувати російські книги.

Згідно із заявою міністра культури В'ячеслава Кириленка на "Радіо Свобода", мова йде про "книги з антиукраїнським змістом", спрямованим на розпалювання національної ворожнечі, невизнання суверенітету або територіальної цілісності України.

"Приблизно відомий перелік російських видавництв, які друкують антиукраїнську пропагандистську літературу і намагаються її довезти безпосередньо до полиць книжкових магазинів", - поінформував міністр.

Читайте також: Українські вчені стали "літературними неграми"

Нововведення дозволить накладати санкції на видавництва, які виробляють таку літературу. "Таке видавництво вже не зможе надалі поширювати свою продукцію в Україні", - додав Кириленко.

Закон, найближчим часом буде надано на розгляд парламенту. "Проекти рішень вже готові, проведемо одне обговорення і будемо виходити на внесення вам пропозицій", - сказав міністр.

Як повідомляє "Радіо Свобода", переважна більшість вітчизняних видавців констатували, що український ринок не готовий до подібної заборони - після такого кроку Україна втратить наукову літературу.

Крім того, джерела в книговидавництвах відзначають, що даний проект не допоможе впоратися з проблемою - замість того, щоб завозити літературу, російські видавництва будуть друкувати її на території України.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
вилучати, Держтелерадіо, заарештовувати, заборона, Кириленко, книги, Кордон, Мінкульт України, пропаганда
Зустріч між лідерами держав відбулась 18 серпня
0
0
00:03 21.08.2018
Команда "Батьківщини" є показовим прикладом п'ятої колони в Україні
0
0
20:16 20.08.2018
Той момент, коли обличчя красномовніші будь-яких заяв
0
0
19:51 20.08.2018
У Путіна кажуть, що обговорили з Ангелою Меркель країну, де пройде зустріч "нормандської четвірки"
0
0
16:04 20.08.2018
Найбільше австрійців обурив реверанс їх головного дипломата перед Путіним
0
0
15:51 20.08.2018