В Україні палитимуть російські книги

поділитись
Держтелерадіо, митниці, СБУ чи іншим відомствам нададуть повноваження затримувати на кордоні, вилучати і заарештовувати російські книги

Мінкульт України розробив закон, який надасть Держтелерадіо, митниці, СБУ та іншим відомствам повноваження затримувати на кордоні, вилучати і заарештовувати російські книги.

Згідно із заявою міністра культури В'ячеслава Кириленка на "Радіо Свобода", мова йде про "книги з антиукраїнським змістом", спрямованим на розпалювання національної ворожнечі, невизнання суверенітету або територіальної цілісності України.

"Приблизно відомий перелік російських видавництв, які друкують антиукраїнську пропагандистську літературу і намагаються її довезти безпосередньо до полиць книжкових магазинів", - поінформував міністр.

Читайте також: Українські вчені стали "літературними неграми"

Нововведення дозволить накладати санкції на видавництва, які виробляють таку літературу. "Таке видавництво вже не зможе надалі поширювати свою продукцію в Україні", - додав Кириленко.

Закон, найближчим часом буде надано на розгляд парламенту. "Проекти рішень вже готові, проведемо одне обговорення і будемо виходити на внесення вам пропозицій", - сказав міністр.

Як повідомляє "Радіо Свобода", переважна більшість вітчизняних видавців констатували, що український ринок не готовий до подібної заборони - після такого кроку Україна втратить наукову літературу.

Крім того, джерела в книговидавництвах відзначають, що даний проект не допоможе впоратися з проблемою - замість того, щоб завозити літературу, російські видавництва будуть друкувати її на території України.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
вилучати, Держтелерадіо, заарештовувати, заборона, Кириленко, книги, Кордон, Мінкульт України, пропаганда
На "вибори" у Крим вже приїхали "спостерігач" і "журналіст" з Німеччини
0
0
21:31 17.03.2018
Ракетна тема у виступі Путіна має значно більше вимірів
0
0
20:55 17.03.2018
Президент впевнений, що це станеться в найближчі кілька років
0
0
20:05 17.03.2018
У Кремлі знали про недопуск росіян до виборів на території України
0
0
19:44 17.03.2018