Скам'янілі рештки вагітної рептилії, а саме діноцефалозавра, віком 250 мільйонів років знайшли вчені під час розкопок на території сучасного Китаю в провінції Юньнань.

При першому огляді того, що залишилося від плазуна, палеонтологи подумали, що він з'їв тварину меншого розміру, але потім додивилися, що це плід, передає ВВС.

Більш детально вивчати знахідку взялися вчені з Науково-технічного університету Китаю в місті Хефей. Її можна назвати революційною з точки зору вивчення історії стародавніх рептилій та їх розвитку. Наприклад, до цього моменту вважалося, що діноцефалозаври, які відносяться до сімейства археозаврів, розмножувалися, відкладаючи яйця.

Читайте також: Волосся, пір'я та луска рептилій мають спільне походження

"Це відкриття переписує наше розуміння еволюції репродуктивних систем", – заявив Цзюнь Ліу, один з авторів дослідження.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації "Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Показати ще

За інформацією експертів, ці морські рептилії є родичами динозаврів та сучасних крокодилів і птахів. Вони мали дуже довгу і тонку шию, яка допомагала в пошуках риби, але заважала вибиратися на берег.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", група вчених-археологів знайшла рештки жінок на території Далекого Сходу віком 7,7 тис. років.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШ КАНАЛ В ТЕЛЕГРАМ.