Валентин Наливайченко - один з найзагадковіших і неординарних людей в українській політиці. З дипломатії він прийшов в СБУ за часів Віктора Ющенка, займався багатьма гучними справами, потім пішов в політику і повернувся в силове відомство вже після перемоги Майдану і Революції гідності. Зараз Валентин Олександрович активно займається громадською і політичною діяльністю.

Валентине Олександровичу, зараз суспільство інтенсивно обговорює офшори нинішньої влади. Яка ваша оцінка ситуації, що склалася?

Про офшори сьогодні говорить весь світ. Уже всі країни перейшли до допиту своїх громадян, які "засвітилися" в цьому скандалі, йдуть розслідування. Весь світ вже виступив проти офшорів - але Україна так і не приєдналася до цього руху. Значить, потрібно чекати ще й "чорної бухгалтерії" від нинішньої влади. У пресі багато писали про те, що блок БПП під час передвиборної компанії використовував просто нереальний бюджет. Звідки ці гроші?

В країні не збільшується зарплата і пенсія, зростають тарифи. На питання: де взяти гроші, я завжди відповідаю - припинити всі схеми відмивання грошей. Але ж тільки одна платіжка на 4 млн. євро, яка пішла в офшори - це 6 тис. робочих місць на рік, якщо ці гроші інвестувати в Україну, а не в офшори.

Але ж якщо закрити свої офшори, можна зайнятися офшорами Януковича, раз весь світ вступив в антиофшорний рух. За минулий рік ми повернули в країну всього 17 тис. грн. з грошей, які вкрав Янукович і його "опричники", а в офшорах на рахунках лежать мільярди. Потрібно просто закрити свої офшори і почати повертати державі гроші Януковича.

Популярні новини зараз
Похід у ТЦК перевернув життя IT-фахівців: "Змінився світогляд. Це ж*па" Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Читайте також: Наливайченко назвав винних у розстрілі Майдану

Хто, на вашу думку, міг би підняти ці теми - починаючи від "чорної бухгалтерії" Януковича і закінчуючи офшорами?

Думаю, що прості люди, які здатні об'єднаються. І я серед цих людей. Я знаю наскільки сильні політики і активісти нового покоління, їх сила в тому, що у них немає офшорних рахунків, їх немає в амбарній книзі Януковича, у них не заплямована репутація і вони загартувалися Майданом.

Може, нам в такому випадку потрібні перевибори, щоб дати таким людям шанс? Як ви оцінюєте можливість перевиборів?

Потрібні, але для виборів необхідно більше таких нових людей, більше молоді, більше українців. Далі піде перезавантаження системи, люстрація. Думаю, що вже до осені про перевибори і перезавантаження почнуть говорити всі.

Сьогодні я очолюю суспільно-політичний рух "Справедливість", який об'єднує зусилля активних громадян, волонтерів, учасників АТО і їх сімей, які готові докладати зусилля для перетворення України в сучасну європейську державу. Ми створюємо об'єднання всіх прогресивних сил: громадських організацій, політичних партій та патріотичних команд. У нашому русі вже більше 200 організацій і процес об'єднання продовжується.

Зараз в суспільстві багато говорять про суднові реформи, реформи в Генпрокуратурі, покладаючи на цих людей надії.

А що змінилося або зміниться для простого громадянина? Нічого. Чи не з підвищення зарплат суддям потрібно було починати. Між зарплатою простого робітника і зарплатою судді різниця - від 50 тис. грн.

Справедливість восторжествуєтоді, коли система буде залежати від людей, коли рішення "винен" чи ні, прийматиме не хабарник, від якого стогне село або районнне містечко, коли на роботу будуть набрані нові чесні судді з молодих випускників юрфаків. І коли ці молоді фахівці будуть незалежні від "телефонного права" політиків - ось тоді це і буде справжня судова реформа!

Читайте також: ЄС шантажує "Нафтогаз" у передчутті холодної зими

У розмові з вами не можу не згадати скандал з викраденням картин. Представник музею Західної Фрісландії Артур Бранд заявив, що в Україні знайдено 24 картини з музею і українські бійці хочуть на них заробити. У цьому скандалі фігурувало також ваше ім'я.

Через півтора тижні після пам'ятного референдуму в Нідерландах по ратифікації угоди про асоційований статус України з ЄС наші спецслужби тріумфально заявили про виявлення 4-х вкрадених ще в 2005 році картин в місті Горн. Твори мистецтва були знайдені СБУ ще за тиждень до проведення в Нідерландах референдуму за підтримки асоціації Україна-ЄС. Нібито, оприлюднення цієї інформації могло вплинути на результати голосування, або зірвати продовження операції.

Щиро розумію розпач голландських музейників, які відчайдушно намагалися знайти і повернути цінні роботи, хапаючись за будь-яку соломинку інформації в море брехні, корупції і злочинності. Саме за таку соломинку намагався вхопитися шановний мною Артур Бранд, згадуючи мене в своїх перших публічних заявах. Цю соломинку йому підсунули ті, хто спробував приховати свій злочин і ті, кому потрібно було кинути тінь на моє ім'я.

Для чого? Переконаний, щоб, з одного боку, загальмувати процес інтеграції України в ЄС, помститися за послідовне і результативне розслідування, яке проводило очолюване генералом Вовком розслідування СБУ, а з іншого, щоб зупинити мою антикорупційну боротьбу з офшорною владою.

До речі, ми з Артуром Брандом дружимо. Можете почитати його пости в Фейсбуці, де він визнає помилковість своїх припущень. Я розумів з самого початку, що "картинну карту" розігрують російські спецслужби спільно з представниками української влади.