Американським генетикам вдалося вставити 14 генів вимерлих мамонтів в ДНК слона.

Про це повідомив керівник дослідників Джордж Чарч з Гарварду в інтерв'ю газеті The Sunday Times.

Вчені редагували геном за допомогою спеціального інструмента CRISPR.

"Ми працювали насамперед з генами, які відповідають за виживання організму в умовах низьких температур: генами вовняного покриву, великих вух, підшкірного жиру і, насамперед, гемоглобіну. Зараз у нашому розпорядженні є здорові клітини слона з фрагментами ДНК мамонта. Ми поки не представили результати цього досвіду в рецензованому науковому журналі, але збираємося зробити це найближчим часом", - розповів вчений.

Чарч у науковому середовищі є активним супротивником клонування мамонтів за допомогою виявлених рештків. Вчений вважає найбільш правильним поетапне відтворення всього генома древніх тварин за допомогою збережених у вічній мерзлоті фрагментів ДНК, які вбудовують у клітини їх найближчих родичів - індійських слонів.

Популярні новини зараз

Тисяча порушень в день: у Києві запрацювала камера автофіксації з новою функцією

Курорт під Львовом перетворився на зимову казку — затамуйте подих і насолоджуйтеся красою

Холостячка Ксенія Мішина годинами терпіла неймовірні муки

П'ятирічний хлопчик виніс з палаючого будинку маленьку сестричку і повернувся за собакою: герою аплодує весь світ

Показати ще

На думку вченого, мамонти відіграють важливу роль в стабілізації екосистеми сибірської тундри, якій загрожує танення вічної мерзлоти.

Його ідею підтримують далеко не всі. Наприклад експерт із древньої ДНК та професор Алекс Грінвуд натомість вважає, що слід рятувати наразі вимираючі види тварин, а не намагатись воскресити древніх: "Зараз вимирання загрожує вже африканським та індійським слонам. Навіщо повертати з того світу ще одного слона, коли ми навіть живі види не можемо врятувати від винищення? Краще витратити гроші на захист того, що ми маємо, а не на тварину, яка зникла тисячі років тому".

За допомогою вищезгаданого інструменту CRISPR, вчені також навчилися обходити фундаментальні закони генетики. Вони можуть передавати мутації наступному поколінню з ефективністю в 97 %.