Китайські вчені знайшли підтвердження тому, що легендарний Великий потоп відбувся насправді приблизно 4 000 років тому. Боротьба з повінню могла стати основою китайської цивілізації і державності, як і написано в старовинних, напівлегендарних літописах. Стаття про це відкриття опубліковував журнал Scienceє

Згідно китайським міфам, династія Ся, правила Китаєм починаючи з Великого Юя близько 4 тисяч років тому. Перш ніж стати імператором і засновником династії, Юй зробив чимало казкових подвигів, в тому числі і зупинив небувалий потоп, проклавши русла нових річок для стоку води. Але якщо історичних свідоцтв існування самої династії Ся знайдено чимало, то потоп досі здавався повністю вигаданим.

Кілька років тому Цінлун У (Qinglong Wu) з Пекінського університету і його колеги виявили сліди великого озера, що колись існував в верхів'ях Хуанхе.

Стратиграфічний аналіз виявив сліди надзвичайно потужної повені, яка сталася кілька тисяч років тому. Саме до цього періоду (приблизно 2000 р. До н.е. е.) відносять перехід місцевих племен від неоліту до технологій бронзового століття, і саме цей період вважається початком китайської державності.

Вчені проаналізували склад кісткових останків, знайдених вього в 25 км нижче за течією, в пізньому неолітичному поселенні Лацзя. Колись його знищив землетрус, а потім накрили мул і вода Великого потопу - за складом ці осадки виявилися ідентичні знайденим вище, в стародавньому озері. Радіовуглецевий метод дозволив датувати їх появу 1920-м роком до н.е., що приблизно на 100 років раніше періоду легендарного правління Великого Юя.На думку авторів дослідження, повінь була однією з найсильніших за останні тисячоліття.

Спускаючись з верхів'їв Хуанхе, вода могла пошкодити і зруйнувати поселення на протязі 2000 км її течії.

Те, що землетрус і повінь відбувались майже одночасно не могло бути простим збігом. За словами вчених, повінь перегородила верхів'я Хуанхе і вода накопичувалася у верхів'ї річки Жовтої 6-9 місяців, поки не прорвала свою природну греблю. Невпинно поширюючись вниз, вона зносила все на своєму шляху і могла занурити суспільство пізнього кам'яного віку в небезпечний хаос. Однак, людям вдалося спільними зусиллями впоратися з бідою. Саме з цього протистояння, на думку Цінлун У і його колег, почався Китай.

Популярні новини зараз
"Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Холод та дощі терпіти недовго: прогноз погоди на тиждень В Україні пенсії рахуватимуть за однією формулою: у кого виплати будуть більше 10 тисяч З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще