Щоб вибрати більшу групу креветок для нападу, кальмари-фараони перераховують потенційну здобич. Здатність кальмарів рахувати як мінімум до п'яти продемонстрували лабораторні експерименти, повідомляє стаття китайських біологів, опублікована в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Вчені довели, що високорозвинені головоногі молюски (восьминоги, кальмари) здатні оцінювати здобич за розміром. Це дозволяє швидко вибирати більш вигідну жертву і не витрачати сили даремно. А нова робота дослідників Національного університету Цінхуа Цан-І Ян (Tsang-I Yang) і Чуань-Чинь Чіао (Chuan-Chin Chiao) продемонструвала, що кальмари користуються ще й здібностями до лічби.

Читайте також: Кальмари розміром з автобус – більше не міф

Автори експериментували з 54 особинами кальмарів-фараонів Sepia pharaonis, що народилися в лабораторії, які досягли місячного віку і не проходили ніякої попередньої підготовки. У акваріуми до них вчені опускали прозорий ящик з двома відділеннями. Помістивши в них різну кількість креветок - звичайної їжі цих тварин, вчені досліджували, як кальмари здійснюють вибір.

Експерименти показали, що порівняння кількох креветок з одною не викликало у кальмарів ніяких сумнівів, і вони впевнено прямували до ємності з багатшою здобиччю. Варіанти, що вимагали більш точного підрахунку, заставляли кальмарів ненадовго "задуматись": після невеликих коливань молюски вибирали ємність з двома креветками проти однієї, з трьома проти двох і т.д.

Популярні новини зараз
"Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

При цьому мертва або дрібна здобич вважалася менш цікавою, і парі мертвих рачків кальмари надавали перевагу одному живому, а парі дрібних - одному великому. Лише відчуваючи насичення, вони могли вибрати невеликих креветок замість однієї великої. Ці результати демонструють, що кальмари здатні до "розуміння" концепції числа і що вибір здобичі у них визначається її якістю і кількістю, а також станом насиченості самого хижака.

Однак, вчені використовували в дослідах не більше п'яти креветок для однієї ємності ящика, тому питання про те, до скількох здатні рахувати кальмари, залишилося поки що відкритим.

Як повідомляв сайт znaj.ua, після тривалих досліджень вчені прийшли до висновку, що в глибинах Світового океану мешкають гігантські кальмари розміром з автобус.