Вчені провели дослідження на предмет вивчення впливу медитації на людину, та яким чином вона знижує нервовість та тривогу. Для цього фахівці змусили мишей медитувати.

Про результати дослідження група вчених написала на сторінках видання PNAS.

Дослідники за допомогою оптогенетики зімітували дію медитації на мозок мишей.

Раніше експерименти на людях довели, що медитація позитивно впливає на людську психіку, вона зменшує тривогу та роздратування, а також покращує пам'ять та діє за рахунок зниження гормонів.

Сканування мозку медитуючих показало, що медитація посилює активність тета-ритмів мозку, що сприяє релаксації.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще

Вчені намагалися з'ясувати на які саме ділянки головного мозку діє медитація та в чому причини таких змін.

В ході експерименту, гризуни протягом 20 днів "медитували" по півгодини. До початку та по закінченні експерименту, дослідники вивчили рівень тривоги мишей. Ті миші, які були більш налякані, частіше перебували у темних кутках клітки.

В результаті дослідження показало, що тварини, яких змушували медитувати, менше піддавалися стресу та відчували меншу тривогу, у порівнянні з тими, які вели звичний спосіб життя.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", група вчених з університету Західної Вірджинії провела серію досліджень і прийшла до висновку, що заняття медитацією позитивно впливає на стан пам'яті у літніх людей і здатне запобігти її втраті на ранніх стадіях різних захворювань.