Вчені інженерного коледжу при Університеті, що в штаті Орегон, знайшли новий спосіб кріоконсервації без утворення кристалів льоду. Це відкриває більше можливостей для використання наднизьких температур, щоб зберігати живі тканини й органи.

Про це повідомляє журнал PLOS One.

"Це стане важливим кроком у збереженні складних біологічних тканин і структур", - зазначив дослідник Адам Хіггінс зі Школи хімічної, біологічної та екологічної інженерії Університету штату Орегон.

На сьогодні технологія кріоконсервації являє собою заморозку живих біооб'єктів при низьких температурах з можливістю відновлення їх функцій в подальшому. Медики використовують технологію для зберігання крові, ембріонів, насіння рослин та іншого біологічного матеріалу.

Але недолік її в тому, що вода всередині клітин кристалізується і це призводить до руйнування мембранних структур.

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Читайте також: Біологи створили штучну клітину

Вчені працюють над цією проблемою, використовуючи у своїх експериментах різні кріозахисні речовини на зразок етиленгліколю. Але це не призводить до успіху, оскільки вони токсичні і можуть пошкодити клітини.

Вчені припустили, що якщо клітини спочатку обробити низькоконцентрованим, щоб вони набрякли, а потім застосувати більш високу дозу, то процес буде менш токсичним. У результаті виживаність клітин збільшилася з 10 до 80%.

Нова модель, за словами вчених, дозволяє заморожувати більш складні тканини і навіть цілі органи.