Міжнародна група вчених зробила відкриття: у регуляції кров'яного тиску бере участь вдвічі більше ділянок геному людини, ніж передбачалося раніше.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКров'яний тиск - рівень тиску, який кров спричиняє на стінки кровоносних судин. Під цим поняттям найчастіше мають на увазі артеріальний тиск (АТ).
Підвищення артеріального тиску може бути симптомом різних захворювань, наприклад гіпертонії. При цьому раніше вважалося, що у половині випадків зростання тиску пов'язане із неправильним способом життя.
Однак міжнародні дослідження показують: проблема може мати генетичний характер.
Команда з Університету Джона Хопкінса вивчила зразки крові більш ніж 342 тисяч європейців і представників інших рас. Вони провели паралельний аналіз 200 тисяч геномних ділянок.
У результаті вчені виявили 66 ділянок, які мають статистично значущу кореляцію з рівнем артеріального тиску.
При цьому автори вказують на труднощі, які як і раніше не дозволяють достовірно пояснити мінливість показника у різних людей.
Крім того, медики виявили причетність до регуляції кров'яного тиску кровоносних судин. Адже багато з виявлених ділянок геному виявилися пов'язані з ендотелієм - шаром клітин, що вистилає їх внутрішню поверхню.
Вчені також припустили, що у формуванні тиску задіяні нирки і наднирники, повідомляє Naked Science.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", вчені шокували новим відкриттям у боротьбі з раком.