Генетик з Каліфорнійського університету Стів Хорват і команда з 65 вчених в семи країнах, з'ясували біологічний вік крові і на підставі цього оцінили тривалість життя людини, результати дослідження опубліковані у статті на сайті університету.

Вчені переконані, що більш високий біологічний вік - незалежно від хронологічного віку - передбачає ранню смерть.

"Наше дослідження показує, що саме викликає старіння людини, відзначаючи перший крок на шляху до розробки нових методів уповільнення цього процесу", - каже Хорват.

Читайте також: Слава і смерть: 7 історій зіркових вбивць

Для вимірювання швидкості старіння кожного учасника експерименту використали так званий "епігенетичний годинник". Цей молекулярний метод дослідження розраховує швидкість старіння людських тканин і крові з урахуванням процесів в ДНК.

Популярні новини зараз
Повістку більше не принесуть: у липні звільнять від мобілізації ще три категорії чоловіків Добралися і до тих, хто з відстрочкою: ТЦК можуть забрати і багатодітних батьків Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Читайте також: Селфі провокують передчасне старіння

На думку учених, прискорене старіння у деяких людей відбувається через метилування ДНК (модифікації молекули без зміни геному), що приводить до порушень нормального диференціювання клітин організму. Це на 50 відсотків підвищує ризик передчасної смерті в порівнянні з нормою.

Як раніше повідомляв Знай.ua, спеціалістам з Північно-Західного університету США вдалося вивчити фактори призупинення процесу старіння людського організму.