У Франції вийшла книга доктора фармакології, фахівця в галузі біоетики Беатріс Жуссе-Кутюр'є "Трансгуманізм. Чи слід боятися майбутнього?". Автор поставила в своїй книзі "питання питань": чи є старіння, хвороба і смерть неминучою долею людини? Саме це питання є центральною темою трансгуманізму - світогляду, в основі якого лежить припущення, що людина не є останньою ланкою еволюції, а значить, може вдосконалюватися до нескінченності.

Беатріс Жуссе-Кутюр'є цілком серйозно, з науковою обгрунтованістю розглядає можливість лікування спадкових хворіб за допомогою генної інженерії, пересадки більшості або навіть всіх органів людського тіла, включаючи мозок, заміни хворих тканин синтетичними тканинами і, нарешті, радикального продовження людського життя - аж до безсмертя.

Автор книги вказує на той факт, що в сьогоднішньому житті людей в результаті наукових і технологічних відкриттів відбулись величезні зміни – штучне серце, або, користуючись науковою термінологією," біонічний імплантат, який замінює серце ", не кажучи вже про незліченні приклади протезування більшості органів людського тіла, стали нормальними явищами медичної практики в усіх високорозвинених країнах. Однак, ставлення більшості людей до імплантатів різко змінюється в момент, коли мова заходить про імплантати, які стосуються людського мозку, зазначає Беатріс Жуссе-Кутюр'є.

Читайте також: В Україні вперше пересадять механічне серце

В своїй книзі вона розповідає про роботу двох американських лікарів, які розробляють методи терапії не хвороб, а самого процесу старіння.

Популярні новини зараз
"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."
Показати ще

Але наукова робота цих двох вчених є лише передостаннім етапом грандіозного проекту, спрямованого не на лікування старечих хвороб, а на безсмертя, як не дивно і навіть дико це звучить.

Автор книги "Трансгуманізм" розповідає про "Проекті Безсмертя", ініціатором якого став виходець з Росії, Дмитро Іцков, який живе нині в Америці.
Називаючи його проект "божевільним", Беатріс Жуссе-Кутюр'є однак зауважує, що в проекті беруть участь 23 провідних вчених і фахівців в області високих технологій. Серед них не останнє місце займає Сергій Брін, який заснував разом з Ларрі Пейджем "Гугл", найбільшу і найвпливовішу в світі комерційну фірму.
Беатріс Жуссе-Кутюр'є констатує очевидний факт: в даний час ідеї трансгуманізму - це доля дуже вузького прошарку людей, представників науково-фінансової еліти. Але, нагадує автор, так було завжди. В кінці 19-го століття електрика, не кажучи вже про телефон, також здавались чимсь неймовірним.

Автор книги говорить, що сьогодні ми є свідками початку процесу перемоги над смертю. Однак, майбутнє в якомусь сенсі вже настало, зазначає Беатріс Жуссе-Кутюр'є. Адже науково-технічний прогрес стає реальністю в той момент, коли його плодами користується якомога ширший прошарок людей.

Сьогодні в Сполучених Штатах і в більшості країн Європи вже є трансгуманістічні партії, які регулярно проводять конгреси.