Китайські вчені з'ясували, що в тварин довжина хвилі біофотонів (надслабкого світла, який випромінюють клітини) коротша, ніж у людини. Ймовірно, саме ця властивість, пов'язане з передачею і обробкою нейронних сигналів, і пояснює високі інтелектуальні здібності Homo sapiens. Про відкриття повідомляється в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Конкретні (фізичні і фізіологічні) властивості мозку, що забезпечують перевагу людського розуму над тваринним, до сих пір залишаються предметом суперечок. Ні розмір головного мозку, ні коефіцієнт енцефалізаціі не змогли виступити адекватним критерієм.

Читайте також: Дослідники виявили нові можливості людського мозку

В останньому дослідженні китайські нейрофізіологи звернулися до нещодавно відкритого механізму зв'язку між нейронами - біофотонами. Вони стимулювали клітини в зрізах мозку глутаматом (нейромедіатором) і порівнювали довжину хвилі біофотонів різних тварин. Виявилося, що в міру еволюційного "прогресу" (від жаби-бика до миші, курки, свині, мавпи і людини) довжина хвилі збільшується. У мозку Homo sapiens вона доходить до ближнього інфрачервоного діапазону (близько 865 нанометрів).

Вчені припускають, що саме ця властивість мозку є біофізичною основою людського розуму. Велика довжина хвилі забезпечує більш ефективну і заощаджуючу ресурси організму комунікацію між нейронами.