Геохіміки дійшли до висновку, що атмосфера Землі поступово втрачає кисень.

Деніел Столпер (Daniel Stolper) і його колеги з Прінстонського університету повідомляють про результати вивчення бульбашок стародавнього повітря, що збереглися в льодовиках Гренландії з епохи плейстоцену - близько 800 тис. років тому. Результати свого дослідження геохіміки опублікували в журналі Science

Вчені виявили, що за ці 800 тисяч років рівень кисню у повітрі зменшився майже на 1%. На думку фахівців, причина у льодовиках, які поступово тануть.

Вони відкривають під собою великі площі осадових порід, котрі вбирають в себе кисень. Забирає його і світовий океан, температура якого останнім часом зменшилася.

Фахівці попереджають, що потепління і різкі зміни складу повітря можуть стати причиною глобальних катастроф.

Популярні новини зараз
Переселенців змусять жебракувати, не пошкодують навіть дітей: який документ вимагають Гороскоп на сьогодні, 25 квітня: кому у п'ятницю доведеться обирати – стабільність чи ризик Нові правила мобілізації: жінок просять з'явитись в ТЦК – кого чекають в першу чергу Чи можна показати ТЦК квиток із "Резерв+" замість паперового
Показати ще

Як повідомляв сайт Знай.ua, учені NASA вважають, що якщо глобальне потепління не "зменшить темп", на Землі почнуться незворотні процеси.